Eski Sararmış Yastıklarınızı Nasıl Kurtarırsınız?

0

Uzun süre kullanılan yastıklar, zamanla ter ve vücut yağları nedeniyle sararmaya başlarlar ve normal yıkama ile de onları eski haline getiremezsiniz. Eğer sararmış, atmak zorunda hissettiğiniz yastıklarınız varsa, bu formülle onları tekrar yeni gibi yapabilirsiniz. Yastıklar nasıl yıkanmalı?

Sararmış yastıklarınızı yıkamak ve ilk günkü gibi bembeyaz yapmak için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

  • Malzemeler
    1 su bardağı toz çamaşır deterjan
    1 su bardağı toz bulaşık makinesi deterjanı
    1 bardak ağartıcı (doğal çamaşır suyu alternatifi olabilir)
    1/2 bardak borax

Sararmış yastıklarınızı nasıl yıkamalısınız?
Sararmış yastıklarınızı temizlemenin ilk adımı, onları sıcak suda bekletmektir. Bu, temizlik malzemelerinin inatçı lekeleri çözmesini sağlar.

Suyu kaynatın ve yastıkların içini boşaltmadan koyabileceğiniz büyüklükte bir kaba aktarın. Çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, ağartıcı ve boraksı kaynar suya ekleyin ve toz halindeki maddeler çözülene kadar karıştırın.

Malzemeler çözüldükten sonra yastıkları yaklaşık 30 dakika suyun içinde bekletin. Ardından da çamaşır makinesinde normal yıkama yapın. Eski yastık kılıflarını değerlendirebileceğiniz 3 akıllı yol

Bekletme işlemini çamaşır makinesinin içinde de yapabilirsiniz. Kaynar suyu ve malzemeleri makinenin içinde koyarak yastıkları burada bekletip, sonra makineyi çalıştırabilirsiniz. Böylelikle bekletme suyunun içindeki temizlik malzemeleriyle birlikte yastıkların tekrar yıkanmalarını sağlayabilirsiniz. Otel yastıklarının dolgun durmasının sırrı

Yastıklarınızı makinede yıkarken ve kuruturken, makinenin içine yastıklarla birlikte birkaç tane tenis topu koyarsanız, yastıklarınızın içindeki malzemeler de birbirine yapışmaz ve yumuşacık, tertemiz yastıklar elde edersiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.