Eşyalarınızdan Kalem Lekesini Nasıl Çıkarırsınız?

0

Çocuklar özellikle evin duvarlarına resim yapmayı çok severler. Onları ne kadar sınırlamaya kalksanız bile ellerine her kalem geçtiğinde kağıt gibi boş ve temiz duvarları boyarlar. Ancak kalem lekesi, gün içinde işyerin de başınıza gelebilir. İşte size leke çıkarma yöntemleri…. Danteldeki lekeler nasıl çıkarılır?

Giyim- Giyim eşyalarınız kalem lekesi olduysa o zaman leke çıkarıcılardan yardım alabilirsiniz. Lekenin üzerine leke çıkarıcı koyun ve bekleyin. Sonra da durulayın. Bunu leke çıkıncaya kadar tekrarlayabilirisiniz. Bu yöntemle çıkmıyorsa sütle çıkarmayı deneyebilirsiniz. Bunun için 1 litre süte ihtiyacınız olacaktır. Bir kapa biraz süt dökün ve giysinizin lekeli bölümünü batırın. Bir gece bekletin. Sonra eski bir diş fırçasıyla lekeli kısmı fırçalayın. Leke çıktıktan sonra giysinizi çamaşır makinanızda yıkayın. Sprey boya lekesi ciltten nasıl çıkarılır?

Duvarlar – Duvarlarınızdaki kelam lekelerini çıkarmak için iki yöntem deneyebilirsiniz. Duvarınıza saç spreyi sıkabilir ve ıslakken divarınızı silebilirsiniz. Veya lekenin üzerine diş macunu sürün. eski bir diş fırçasıyla ovun. Lekenin çıktığını göreceksiniz.

Ahşap – Ahşap eşyalar üzerindeki kalem lekelerini çıkarmak için alkol kullanabilirsiniz. Bunu denemeden önce mobilyanın görünmeyen bir köşesinde deneme yapın. Renginde bir bozulma olmadığından emin olun.

Halı – halı üzerine kalem lekelerini çıkarmak için sirke kullanabilirsiniz. Lekeli olan bölüme beyaz sirke püskürtün. Nemli bir bez ile ovalayın. Halının renginden bir bozulma olup olmadığını anlamak için halının bir köşesinde önce deneme yapın. İlgili: Doğal ev yapımı halı temizleyicisi ve leke çıkarıcısı

Mobilya – Kumaş mobilyalarınız için süt yöntemini deneyebilirsiniz. Bir bezi sütle ıslatın ve lekenin üzerine sürerek ovun.

Beyaz Tahta – Bu oldukça basit. Silgiyi kullanabilirsiniz.

Cam veya Seramik – Bir kapta bir miktar karbonat ve bir miktar diş macununu karıştırın. Lekenin üzerine sürün ve diş fırçasıyla fırçalayın. İlgili: Seramik kupalardan lekeleri kimyasal kullanmadan çıkarabilirsiniz

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.