Ev Yapımı Koltuk Leke Çıkarıcısı Yapın

0

Koltuklar üzerinden en çok vakit geçirdiğimiz eşyalarımızdan biridir. Böyle olunca da kirlenmesi ve lekelenmesi kaçınılmazdır. Lekelenen koltukların temizlemek aslında kolaydır. Sadece koltuğun kumaşı önemlidir. Eğer renk vermeyen bir kumaş ise o zaman lekeleri her zaman çıkarabilirsiniz. Bu yazıda size koltuk lekelerini çıkarmak için kullanacağınız solüsyonu nasıl hazırlamanız gerektiğini anlatacağız. Böylece koltuklarınızın yüzlerine sık sık değiştirmek zorunda kalmayacaksınız. Koltuk kumaşı seçiminde nelere dikkat etmek gerekiyor?

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Küçük sprey şişesi

1 tatlı kaşığı bulaşık yıkama sıvısı

1 çorba kaşığı beyaz sirke

1 bardak ılık su

1 çay kaşığı kabartma tozu

Temiz emici havlu

temiz bir sünger

Yapılışı:

Koltuk temizlemek için tüm malzemeyi toplayın. Karıştırıldığında inanılmaz bir temizlik ürünü ortaya çıkacaktır. Kabartma tozu ile sirke karıştığından temizlik baloncukları ortaya çıkacaktır. Bu baloncuklar karbon dioksit oluştaracak ve lekelerin kumaş üzerinden kalkmasını sağlayacaktır. Önce sirkeyi ve sıvı bulaşık deterjanını sprey şişesinin içine doldurun. Lavabonunu içinde bu karışımın içine kabartma tozunu koyun. Hızlı bir şekilde sprey şişesinin kapağını kapatın. Aksi halde kabarma meydana gelecektir. Koltuklarınızı yeni gibi yapacak 5 öneri

Lekeli bulunan alana bu solüsyonu dökün ve bir bezle ovarak lekeyi çıkarın. Bu sülosyonu lekelenen halılarınız için de kullanabilirsiniz. Tabi kullanmadan önce kullanacağınız ürünün rengini bozup bozmadığını mutlaka test edin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.