Evde Aloe Vera Sabunu Yapmanın En Basit Yolu

0

Aloe Vera’nın her bölümü faydalarla doludur. Neredeyse her şeyi iyileştirir; yaraları, sivilceleri, hatta sedef hastalığını iyileştirici özelliği vardır. Aynı zamanda en iyi doğal nemlendiricilerden biridir. Aloe Vera sabunları da gençleştirici ve iyileştirici etkilere sahiptir.

Aloe Vera jeli, cildin 3 katmanına kolayca nüfuz eder, cilt gözeneklerini tıkayan, sivilce oluşumuna neden olan bakterileri ve yağı temizler. Aloe Vera, ölü deri hücrelerini yenilemek, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için yeni cilt hücrelerinin çoğalmasına yardımcı olur.

Aloe Vera’nın faydaları

Cildinizi sivilceden, kırışıklıklardan ve renk değişikliklerinden korumak, uzun süre yumuşak ve genç kalmasını sağlamak için Aloe Vera sabunu kullanabilirsiniz. Kimyasal içeren sabunlar yerine evinizde doğal Aloe Vera ile sabununuzu kendiniz yapabilirsiniz.

Hızlı Aloe Vera sabunu tarifi

Sabun yapmak için fazla zamanınız yoksa ya da kendinizi çok fazla strese sokmak istemiyorsanız, Aloe Vera jelini satın alın.

Mikrodalga fırında doğal sabunu eritin. Sonra Aloe Vera jelini erimiş sabuna ekleyin.

Aloe Vera ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Daha sonra sıvıyı kalıplara dökün ve yaklaşık 2 gün sonra sabunlarınız kullanıma hazır olacaktır.

Eğer evinizde Aloe Vera bitkisi varsa, jelini satın almadan kendiniz de kolaylıkla yapraklarından jel elde edebilirsiniz.

Aloe Vera suyunu kendiniz yapabilirsiniz


Share.

About Author

Comments are closed.