Evde Yün Çamaşır Kurutma Topları Yapın

0

Çamaşır kurutma makinesi kullanıyorsanız, kurutma süresini kısaltmak size zaman kazandırır. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz yün kurutma topları, çamaşırları daha kısa sürede kurutmanıza yardımcı olur.

Kurutma makinesi için evde yapabileceğiniz yün kurutma topları, hava akışını sağlamak için kurutucudaki çamaşırları ayırarak kuruma süresini azaltmaya yardımcı olur. Bu da size hem zaman hem de enerji tasarrufu sağlar.

Yün kurutma topları, çamaşırlardaki statik elektriği ortadan kaldırır, giysileri yumuşacık yapar, yıpranmayı azaltır ve birkaç damla esansiyel yağ ekleyerek çamaşırlarınızın güzel kokmasına katkıda bulunur.

Yün kurutma topları nasıl yapılır?

Yün ipliği üç parmağınıza sararak işe başlayın ve bir top haline getirene kadar sıkıca sarmaya devam edin. İpliğin ucunu tığ kullanarak, topa iyice sabitleyin.

Hazırladığınız topu bir ince çorabın içine koyun. Sonra 2 tane daha aynı şekilde top hazırlayın. Onları da çorabın içine koyarak, topları ayırmak için her bir topun arasından çorabı iple bağlayın.

Hazırladığınız yün kurutucu toplarını çamaşır makinesinde deterjan ve sıcak suyla yıkayın. Sonra kurutucuda yüksek sıcaklıkta kurutun. Bu işlem yün topların keçeleşmesini ve kurutma aşamasında dağılmamasını sağlayacaktır.

Toplar keçeleştikten sonra, topları çorabın içinden çıkarın.

Toplara istediğiniz herhangi bir esansiyel yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz, çamaşırlarınızın güzel kokmasını sağlar.

Yün kurutma topları nasıl kullanılır?
Kurutma makinesinde, çamaşırların hızlı kurumasını sağlamak için 3 ila 6 top kullanılması önerilir. Çamaşırları kurutucuya koyarken, yün kurutucu topları da beraber koyun.

Çoğu yün kurutucu top yaklaşık 1000 yıkama dayanır. Top dağılmaya başlarsa, onları sıcak bir yıkamada yeniden keçeleştirmeyi deneyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.