Evdeki Sigara Kokusunu Gidermenin 10 Yolu

0

Sigara kokusu nerede olursa olsun, çok kolay gitmez. Evde sigara içildiğinde, tüm koku perdelere, koltuklara hatta duvarlara siner. Bazı ipuçları ile sigara kokusunu kolay giderebilirsiniz.

Evinizdeki sigara kokusunu hızlı ve etkili bir şekilde gidermek için deneyebileceğiniz birkaç yöntem mevcut. Her şey için kullanabileceğiniz koku giderici sprey

  1. Islak havlu kullanın

Bir havlu ya da bezi sirkeli suya batırın ve suyunu sıkın. Sonra havluyu sigara içilen ortama yakın bir noktaya koyun. Islak havlu, kokuyu emecektir.

  1. Küllükleri temiz tutun

Kullanılan küllükleri boşaltın ve yıkayın. Mümkünse, evin dışında bir yere koyun. Böylelikle küllükten etrafa koku yayılmasının önüne geçebilirsiniz.

  1. Pencere ve kapıları açın

Kokuyu gidermenin en basit yolu, temiz havadır. Sigara içilen ortamdaki pencere ve kapıları açacak, temiz havanın içeri girmesini sağlayın.

  1. Hava spreyi kullanın

Hava spreyleri, kokuyu gidermese de maskeleyebilir ve sigara kokusunu bastırabilir. Giysilerdeki küf ve küf kokusundan kurtulmanın 8 yolu

  1. Ekmek kullanın

Bir parça ekmeği sirkeye batırın ve bir kase içinde sigara içilen odaya yerleştirin. Sirkeli ekmek kötü kokuyu emecektir.

  1. Tütsü ve mum yakın

Evdeki kötü kokuyu gidermenin etkili yollarından biri de güzel kokulu tütsü veya mum yakmaktır.

  1. Derin temizlik yapın

Yüzeylere sinen sigara kokusunu gidermek için, su ve sabundan daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. Amonyak bazlı bir temizleyici veya beyaz sirke kullanabilirsiniz. Silinebilir yüzeyleri silerek kokudan kurtulabilirsiniz.

  1. Karbonat kullanın

Karbonat en iyi koku emen malzemelerden biridir. Koltuk, kanepe ve halıdan kokuyu yok etmek için üzerlerine biraz karbonat serpiştirin. 30 dakika bekletin ve sonra elektrik süpürgesiyle çekin. Kokulu karbonat yapın ve 13 farklı yerde kullanın

  1. Yıkayın

Sigara kokusu perde, yastık gibi yıkanabilir malzemelere sindiyse, yıkamak en iyi sonucu verecektir.

  1. Duvarları silin

Sigara kokusu duvarlara kadar siner. Evinizi ne kadar temizleseniz de, ne kadar havalandırsanız da koku duvarlardan gelmeye devam eder. O nedenle duvarlarınızda silinebilir boya varsa, duvarları da silerek kokudan tamamen kurtulabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.