Evinizde Kastil Sabunu Varsa 10 Farklı Ürün Yapabilirsiniz

0

Bazı temizlik ürünlerini yapmaya karar verdiniz ve marketten büyük bir kastil sabunu aldınız. Bu büyük şişe ile ne yapabilirim diye düşünüyorsanız size yol gösterici olacağız. Kastil sabunu ev ürünleri için olduğu kadar, aynı zamanda DIY güzellik için bir temel olarak kullanılabilecek, bitki bazlı, biyolojik olarak parçalanabilen, doğal bir sabundur. Güçlü bir temizleyicidir.

Kastilya sabununu kullanmaya başlamanız için 10 neden

1. Ev Temizleyici
Kastil sabununa sadece sıcak su ekleyin ve yerler, tezgah ve diğer gözeneksiz yüzeylerde kir ile mücadele etmeye hazırsınız demektir.

2. El Sabunu
Çok kolay: Sadece bir pompalı bir şişeye bir miktar kastil sabun ekleyin ve gerisini suyla doldurun. İsterseniz tarçın, karanfil, lavanta, limon, kekik, biberiye, tatlı portakal, çay ağacı veya kekik gibi bir düzine doğal antibakteriyel uçucu yağ damlası ekleyin. Kastil sıvı sabun nasıl yapılır?

3. Bulaşık Sabunu
Kastil sabunu 1: 1 su ile karıştırın. Daha fazla yağla mücadeleye ihtiyaç varsa kastilya ve çamaşır sodası ve lavanta yağı ile bulaşık deterjanı yapın.

4. Vücut yıkama
Seyreltilmiş Kastil Sabunu ile yıkayın (1 ölçü sabunla 3 ölçü su) ya da kastilya, hindistancevizi yağı, bal ve uçucu yağlarla lüks bir vücut yıkama jeli hazırlayın. Ellerinizi kastil sabun ile yıkamanız için 5 neden

5. Şampuan
Kastil sabunu suya 1: 3 oranında karıştırıp kolay bir DIY şampuanı elde edin.

6. Tuvalet Temizleyici
Klozetinize bir miktar yumuşak sabun ve 1/2 bardak damıtılmış beyaz sirke ekleyin ve 10 dakika bekleyin. Sonra yaklaşık 1/2 bardak karbonat dökün ve ovalayın.

7. Zemin Temizleyici
Pırıl pırıl zeminler için paspas kabınıza 2-3 kaşık kastilya sabunu ekleyin. Sadece birkaç damla portakal esansiyel yağı hoş bir narenciye kokusu sağlar. Kastil sabun kullanırken yapılmaması gereken hatalar

8. Fırın Temizleyici
Denenmiş ve gerçek bir toksik olmayan fırın temizleyici için karbonat ve tuz ile kastilya sabunu karıştırın.

9. Yüz Temizleyici
Nazik temizleyiciyi yapmak için en sevdiğiniz kastil sabununuzu 1: 4 oranında damıtılmış suyla bir köpük sabun şişesinde birleştirin .

10. Sebze Yıkama
Kastil sabunu, ürünlerinizi temizlemek için kullanabileceğiniz kadar yumuşak ve kokusuzdur. 1 çorba ka%


Paylaş.

About Author

Comments are closed.