Evinizin Güzel Kokmasını Sağlayacak Tüyolar

0

Evinizin kapısını her açtığınızda hoş bir kokuyla karşılaşmak istiyorsanız, bunun oldukça basit yöntemleri var. Mis kokulu evler için para verip kimyasal ürünler almak zorunda değilsiniz. İşte size basit ve etkili olacak tüyolar.

Güzel aromalı meyve ya da otları kaynatın
Küçük bir tencerede su kaynatın ve içine narenciye dilimleri, lavanta ya da nane gibi aromalı otlardan atın. Su kaynadıkça koku evin her yerine dağılacaktır. Bahara özel doğal oda kokuları yapın

Lavabo giderlerinin mis gibi kokmasını sağlayın
Lavabodan geçen tüm yemek artıkları bir süre sonra lavabodan kötü bir koku gelmesine neden olur. Önce giderlerin içindeki artıkları temizlemek için sirke ve karbonat kullanın. Sonra limon kabuğu gibi aromatik bir meyvenin kabuğunu püre haline getirip, lavaboya koyun, üzerine su dökün. Artık giderlerden kötü koku gelmeyecektir.

Mumları stratejik olarak yerleştirin
Mumlar evinizin kokusunu kesinlikle değiştiren en etkili yoldur. Ancak bazı akıllı yerleştirme yöntemleriyle kokunun her yere daha iyi dağılmasını sağlayabilirsiniz. Kokulu mumlar yakıldığında kokusu etrafı sarar. Yakmadan ise, kokulu mumları ayakkabı dolabı, gardrop içleri gibi yerlere yerleştirilerek olası kokuların da önüne geçersiniz. Kahve aromalı ev kokusu nasıl yapılır?

Kokulu çiçekler edinin
Ev içi çiçekler evi güzelleştirirken, aynı zamanda havayı da temizler. Sardunya, yasemin gibi dış mekan çiçeklerini de içeri alarak evin kokusunu değiştirebilirsiniz.

Aromalı yemekler yapın
Hiçbir şey sıcak pişmiş kekin kokusu kadar eve güzel bir koku veremez. Anılar bile o kokularla hatırlanır. Dolaptaki kötü kokular nasıl giderilir?


Share.

About Author

Comments are closed.