Fıstık Ezmesiyle Çizikleri Kapatın, Bacaklarınızı Tıraş Edin!

0

Fıstık ezmesiyle, yemekten çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Fıstık ezmesi, lezzetli olmasının yanı sıra evde pratik çözümler için de idealdir.

Fıstık ezmesini, çizikleri kapatmak, deriyi parlatmak ya da etiketleri kolayca çıkarmak ve bacaklarınızı tıraş etmek için de kullanabilirsiniz.

Çizikler

Ahşap mobilyanızda oluşan çizikleri fıstık ezmesi ile yok edebilirsiniz. Çiziklerin üzerine biraz fıstık ezmesi sürün ve 30 dakika bekletin. Sonra bir bezle ovalayarak fıstık ezmesini temizleyin. Çiziklerin kaybolduğunu göreceksiniz.

Deri

Deri koltuklar, sandalyeler, ayakkabılar ve cüzdanların eski parlaklığını fıstık ezmesiyle geri getirebilirsiniz. Bir beze biraz fıstık ezmesi sürün ve derinin üzerini bezle ovalayarak parlatın.

Etiketler ve saçtaki sakız

Yeni aldığınız bardak ya da tabaklardaki etiketleri, saça yapışan sakızı çıkarmak zordur. Bütün bunlar biraz fıstık ezmesi ile kolayca çıkarılabilir. Fıstık ezmesini etiket veya sakız üzerine sürün. 1-2 dakika bekleyin ve ardından temizleyin.

Tıraş kremi

Bu biraz garip gelebilir ancak bacaklarınızı tıraş etmek istiyor ve elinizde hiç tıraş kremi yoksa, fıstık ezmesi işinize yarar. Fıstık ezmesi, yağlar açısından zengindir, bu da onu tıraş için  mükemmel bir alternatif haline getirir. Bacaklarınıza bir kat fıstık ezmesi sürün ve tıraş edin. Fıstık ezmesi aynı zamanda cildinizi nemlendirecektir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.