Giysilerdeki Ütü Yanık İzi Nasıl Giderilir?

0

Ütü yaparken, giysilerinizde yanık izi mutlaka olmuştur. Böyle bir durumda giysilerinizi çöpe atmak yerine, basit yöntemlerle yanık izini giderebileceğinizi biliyor muydunuz?

Ütü yaparken giysilerinizde yanık izi oluştuysa, paniklemeyin! Bu tür izleri yok etmek için çok basit yöntemler var. Ancak, bu yöntemlerin sadece hafif yanık izlerinde iyi sonuçlar verdiğini unutmayın. Mükemmel ütü yapmanın ipuçları

Ütü yanık izlerini gidermenin en etkili yollarından biri, yanık alanı biraz amonyak ve hidrojen peroksit ile ıslak tutmaktır.

Amonyak ve hidrojen peroksiti, yanık alanı tamamen ıslatacak kadar damlatın ve birkaç saat bekletin. Bu süre içinde lekenin kurumasına izin vermeyin. Kurudukça amonyak ve hidrojen peroksit ile ıslatmayı sürdürün.

Leke kaybolduğunda giysiyi çamaşır makinesinde yıkayın. Ütü nasıl daha uzun ömürlü olur?

Hızlı çözüm
Ütü yanık izini yok etmek için uzun bir zamanınız yoksa, sizi daha hızlı çözüme götürecek başka bir yöntem deneyebilirsiniz.

Yanık izinin üzerine biraz sirke sürün ve temiz bir bezle silin. Sonrasında çamaşır makinesinde yıkama gerekmeyeceği için zaman kazanmış olursunuz. Sirke kokusu bir süre sonra kaybolacağı için kokudan endişe duymanıza da gerek yoktur.


Share.

About Author

Comments are closed.