Giysilerdeki Vücut Kokusunu Gidermenin En İyi 5 Yöntemi

0

Özellikle yaz aylarında terlememek mümkün değil. Ter ve vücut kokusu birbirine karışıp giysilerde kötü bir kokuya neden olur. Eğer kıyafetleri hemen yıkamayıp bekletirseniz, bakteriler çoğalır ve yıkasanız da koku kıyafetlerden çıkmaz. İşte giysilerden gitmeyen vücut kokularını yok etmenin en iyi yolları…

Giysilerdeki vücut kokularını gidermenin 5 farklı doğal yöntemi… Dolaptaki nem ve küf kokusu için tebeşir

1- Beyaz sirke
Sirke, vücut kokularını kıyafetlerden çıkarmanın en etkili yöntemlerinden biridir.

  • Malzemeler
    – 1/2 bardak beyaz sirke
    – 1 yemek kaşığı karbonat
    – 2-3 damla çay ağacı esansiyel yağı
    – ½ bardak su

Tüm malzemeleri birleştirin ve iyice karışmalarını sağlayın, sonra bir sprey şişesine aktarın. Kıyafetleri ters çevirin ve karışımı giysinizin kokmuş bölgelerine püskürtün. 15 dakika bekletin, sonra kıyafetleri her zamanki gibi yıkayın. Bu yöntem, tek bir yıkamada kokuyu giderir. Ayakkabılardaki kokuyu nasıl giderirsiniz?

2- Karbonat
Karbonat, kumaşınızı bozmadan kokuları kolayca emebilir.

Bir kabın içinde eşit miktarda karbonat ve suyu karıştırın. Kıyafetleri ters çevirin ve bir kaşık yardımıyla karbonatı kokulu bölgelere yayın.
30 dakika bekletin, sonra giysiye normal yıkama yapın. Kötü vücut kokusunu iyileştirmenin 6 yolu

3- Votka
Votkayı, sadece kuru temizleme yapılabilen kıyafetler için kullanabilirsiniz. Votka, güçlü bir koku giderici ve dezenfektandır. Ayrıca, kokuya neden olan bakterileri tamamen öldürür.

Eşit miktarda votka ve suyu bir sprey şişesinde birleştirerek iyice karışmalarını sağlayın. Sonra giysinin üzerine seyreltilmiş votkadan hafifçe püskürtün. Votkanın buharlaşması ve kokuyu alması için giysinizi asın. Gerekiyorsa işlemi tekrarlayın. Drenaj ve borulardan gelen kötü kokuyu gidermenin basit yolu

4- Bulaşık sabunu ve sıcak su
Bulaşık sabunu, vücut kokusunu gidermek için güçlü bir antibakteriyel maddedir. Sıcak su da, kokuya neden olan bakterileri öldürmeye yardımcı olur.Eğer giysiniz polyester veya yünden yapılmışsa, kumaşa zarar vermemek için sıcak su yerine ılık su kullanın.

Bir kap içine 3-4 bardak sıcak su dökün. 1 tatlı kaşığı sıvı bulaşık sabunu ekleyin. Sabunu çözmek için iyice karıştırın. Kokan giysiyi karışımın içine batırın ve 1 saat bekletin, sonra kıyafetleri her zamanki gibi yıkayın. Yataktaki leke ve kokular nasıl çıkarılır?

5- Hidrojen peroksit
Hidrojen peroksit neredeyse her şeyi temizlemek için kullanılabilir. Çamaşırlardan vücut kokusu da bakterileri kurutarak temizler.

Bir kabın içine 2 bardak su koyun ve suya 2 bardak % 3 hidrojen peroksit ekleyin. Giysiyi 30 dakika süreyle karışımın içinde bekletin. Su ile durulayın ve sonra normal yıkama yapın. Ağız kokusunu önleyecek 12 adım


Paylaş.

About Author

Comments are closed.