Giysilerin Renginin Solmaması İçin

0

Renkli giysileriniz birkaç yıkanmadan sonra renginde bozulma başlar, rengi soluklaşır. Renk solmasının önüne nasıl deterjan kullanırsanız kullanın geçemeyebilirsiniz. Bu yazımızda size renkli giysilerinizin ve iç çamaşırlarınızın renginin solmaması için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Yapacağınız işlemle giysilerinizin rengini kilitleyeceksiniz. Bunun için kesinlikle kimyasal maddelere ihtiyacınız yok. Bu nedenle de pamuklu giysiler, havlu, nevresim ve hatta doğal kilimleriniz de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Beyaz giysilerin renklerinin parlaklığını koruması için uygulanacak 5 adım

Nasıl yapılır?

Büyük bir karıştırma kabının içinde veya bir kovayı temiz su ile doldurun. İçine dört fincan sofra tuzu, bir fincan sirke ekleyin. Tuz ve sirke birlikteliği renklerin kumaşın üzerine kilitlenmesini sağlar. Tuz ve sirkenin suyun içine eşit dağılması için mutlaka iyi bir şekilde karıştırın. Çamaşır makinasında giysiler nasıl boyanır?

Renkli giysinizi bu suyun içine batırın. Giysinin her tarafının iyice ıslandığından emin olun. Giysiyi 24 saat boyunca bu karışımın içinde bekletin. Bir süre sonra suyun renginde değişme olabilir ama merak etmeyin, bu hiçbir sorun yaratmaz.

24 saatin ardından giysiyi suyun içinde çıkarın ve temiz su ile durulayın. Eğer giysinizden halen renk çıkıyorsa o zaman yukarıda tarif ettiğimiz işlemi tekrarlayın. Yün kazak yıkamanın 7 doğru yolu

Giysinizden renk çıkmayınca kurumaya bırakın. Artık bundan sonra giysinizi gönül rahatlığı ile yıkayabilirsiniz. Renginin solmadığını göreceksiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.