Halı Temizlemede En İyi 5 Tüyo

0

Halınız kirlendiğinde, kirli bir tişörtün aksine makinede yıkamak gibi bir şansınız yoktur. Şimdiye kadar denenmiş en iyi 5 halı temizleme tüyosunu bu yazıda görebilirsiniz.

Halıda oluşabilecek leke, biriken saç ve tüyler ile mobilya izlerini nasıl yok edebilirsiniz?

Kahve Leke

Kahve gibi koyu renkli içeceklerin halıda oluşturduğu lekeler için, bir ölçü cam temizleyicisi ve iki ölçü suyu karıştırın. Lekeyi, karışımla iyice kaplayın ve üzerine eski bir tişört koyun. Lekeyi halıdan çıkarmak için tişörtü ütüleyin.

Evcil hayvan tüyleri

Evcil hayvanlarınızın tüyleri her yerdedir. Özellikle halıda birikmeleri çok kolaydır. Halının tüyleri arasına sıkışan tüyleri elektrik süpürgesiyle de çıkarmak zordur. Evcik hayvan tüylerini halıdan kolayca çıkarmak için küçük bir çekçek kullanın.

Sakız

Halıya yapışan sakızı çıkarmak için, sakızın üzerine buz küpü koyun ve 5-10 dakika bekletin ve ardınan sakızı kazıyın.

Diğer Lekeler

Halıda oluşan farklı türdeki lekeleri çıkarmak için, karbonat, bulaşık sabunu ve beyaz sirkeyi karıştırın. Karışımı lekenin üzerine sürün ve sonra fırçalayın.

Mobilya izleri

Halının üzerinde bir süre sonra masa, sandalye ve koltukların ayakları iz yapar. Halıda oluşan izin üzerine birkaç dakika süreyle buz koyun ve sonra fırçalayın. Halının tüyleri tekrar eski haline gelecektir.


Share.

About Author

Comments are closed.