Halıdan Akan Mum Nasıl Çıkarılır?

0

Güzel bir akşam arkadaşlarınızı davet ettiniz ve mumlarla evinizi süslediniz. Ancak kaza oldu ve erimiş mum halınızın üzerine aktı. Erimiş mumu halıdan çıkarmak sizin canınızı sıkabilir. Ama merak etmeyin basit bir yöntem ile halınızdaki tüm balmumu alabilirsiniz.

Ütünüzü en sıcak ayarına getirin ve buhar işlevini kapatın. Bir parça gazeteyi balmumu üzerine yerleştirin ve sonra ütüyü kağıda bastırın. Biraz bastırıp biraz hareket ettirmeniz daha iyi olacaktır. Böylece kağıdı ya da altındaki halıyı yakmamış olursunuz.

Birkaç saniye sonra ütüyü kaldırın ve balmumunun kağıda erimeye başladığını göreceksiniz. Balmumunu gazeteye emdirdikten sonra yeni bir gazete parçasını alın, böylece ütünüzün altına eritilmiş balmumu yapışmaz.

Tüm balmumu halıdan çıkana kadar işlemi tekrarlayın.

Bu işlem dökülen balmumu miktarına göre değişebilir. sabırlı olun. Gerçekten halınız tertemiz olacaktır.

Aynı uygulamayı gazete yerine havlu kullanarak da yapabilirsiniz. Eski havlularınız varsa bu iş kullanabilirsiniz. Havlu gazeteden daha iyi sonuç veriyor. Ancak gazeteyi kullandıktan sonra atıyorsunuz, havluyu ise yıkamanız gerekiyor. ancak havlu daha emici olduğu için gazeteden daha hızlı temizleme sağlıyor. Tercih sizin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.