Hamam Böceğinden Doğal Olarak Nasıl Kurtulursunuz?

0

Hamam böceklerini toksik kimyasallar olmadan evinizden uzaklaştırma zaman alıcıdır. Bu sevimsiz böcekler evimizin her yerinde özellikle de mutfaklarda çok sık rastlayabiliriz. bu yazımızda kimyasal kullanmadan hamam böceklerinden nasıl kurtulabileceğinizi anlatacağız.

1. Temizleyin, temizleyin ve tekrar temizleyin

Evinizdeki bir çok zararlı gibi, hamam böceklerinden kurtulmak için temizlik şart. Çünkü hamam böcekleri mutfak tezgahların ve özellikle yağlı ortamları sever. Bunun için mutfağınızda hiçbir yiyecek kalıntısının kalmadığından emin olun. Asla kirli bulaşıkları sabaha bırakmayın.

2. Çatlakları ve delikleri kapatın

Kilerinizde, tezgahınızda veya duvam ile süpürgelik arasındaki en küçük deliği bile kapatın. Bu böceklerin en küçük delikten hatta çatlaktan bile geçebildiğini unutmayın.

3. Lavabonuz su kaçırmasın

Lavabonucun kesinlikle su sızdırmadığından emin olun. Hamam böcekleri aç kalabilir ama sadece bir gün yaşayabilir. Onların su ihtiyaçlarını karşılayabileceği her şey hayatta kalmalarını sağlar. Eğer hamam böcekleriyle mücadele ediyorsanız, mutfağınızda altında su bulunan çicek bile yetiştirmeyin.

İlgili Yazılar

4. Doğal hamam böceği yeminizi yapın

Üç parça borik asite bir porsiyon toz şeker karıştırın. Borik asit onları öldürürken şeker hamurları besler. Borik asit insanlara ya da evcil hayvanlara toksik olmamasına karşın rahatsız edici olabilir, bu nedenle çocuklarınızdan ve evcil hayvanlarınızdan uzak tutun. Buzdolabının altına, arkasına, ocak ve bulaşık makinesinin altına, lavabonun altında serpin ve dolapların ve kilerin kenarlarını serpin.

5. Uzmanlardan yardım alın

Hamam böceğinden doğal olarak kurtulmak istiyorsanız ve büyük bir istila varsa, doğal haşere kontrol şirketiyle iletişime geçmeyi deneyin . Zararlı kontrol şirketi evin duvarlarında diyatomlu toprak adı verilen bir madde kullanıyor. Diyatomlu toprak doğal bir haşere kovucudur.

6. Evinizi serin tutun

Hamam böcekleri sıcak havayı sever. Bunun için evinizi mümkün olduğunca serin tutun. Evinizde yerden ısıtma kullanmayın. En azından yerlerin serin kalmasını sağlayabilirsiniz.

7. Onları öldürün

Hamam böceği gördüğünüz zaman öldürmek istersiniz. Kimyasal sprey kullanmak istemiyorsanız o zaman su ve sabun birleştirin ve bir sprey şişesinin içine doldurun. Bu karışı hamamböceğinin üzerine sıkın. Hamam böceği cildinden nefes aldığı için sabun köpüğü onun boğulmasına neden olacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.