Harç Temizlemenin En İyi Yolları

0

Temizlik harcı her zaman en zor temizlenen işlerden biridir. Çok zorlu ve titiz bir çalışmayı gerektirir. Size bir kolay yöntem önereceğiz. Böylece fayans aralarındaki harçları temizlemek artık çok zor olmayacak.

Yöntem 1

3 1/2 bardak sıcak su
1/2 bardak karbonat tozu
1/6 bardak damıtılmış beyaz sirke
1/3 su bardağı limon suyu

Tüm malzemeleri bir sprey şişesinde birleştirin. Harç üzerine püskürtün ve bir saat kadar bekletin. Kiri temizlemek için, bir süngerin ovma tarafı ile harcı fırçalayın. Banyo fayanslarındaki küflü alanlar nasıl temizlenir?

Yöntem 2

1/2 bardak sıcak su
1/4 bardak karbonat tozu
1/3 fincan amonyak
1/4 bardak damıtılmış beyaz sirke

Tüm malzemeleri bir sprey şişesinde birleştirin. Harç üzerine püskürtün ve bir saat kadar bekletin. Kiri temizlemek için, bir süngerin ovma tarafı ile harcı fırçalayın. Banyo fayanslarının temizlenmesinin kolay yolu

Yöntem 3
Karbonat
Hidrojen peroksit

Bir macun yapmak için karbonat ve hidrojen peroksit birleştirin. Harç üzerine yayın ve yaklaşık bir saat bekletin. Kiri temizlemek için fırçalayın. Ardından bölgeyi ıslak bir bezle silin. Fayans aralarını temizlemenin basit yöntemi

Yöntem 4
Karbonat
Hidrojen peroksit
Bulaşık sabunu

Bir macun yapmak için kabartma tozu ve hidrojen peroksit birleştirin. Biraz bulaşık sabunu ekleyin ve karıştırın. Harç üzerine yayılır ve yaklaşık bir saat bekletin. Kiri temizlemek için fırçalayın ardından ıslak bir bezle silin. Hangi tür küf, hangi hastalıklara neden olur?


Share.

About Author

Comments are closed.