Havlularınızı Tekrar Yumuşacık ve Kabarık Yapacak Tüyo

0

Havlularınız, yıkandıktan sonra sertleşiyor ve kabarıklığı gidiyor mu? Basit bir yöntem ile havlularınızı tekrar ilk günkü haline döndürebilirsiniz.

Yüzünüzü ya da vücudunuzu kuruladığınız havluların sert olması cildinizde zımpara etkisi yapabilir. Sürekli yumuşacık havlularınız olmasını istiyorsanız, bu yöntemi kullanabilirsiniz. Havlulardaki rutubet kokusunu engellemenin kolay yolu

Her şeyden önce, havlularınızı yüksek sıcaklıkta yıkamak her zaman iyi bir fikirdir. Bunu yaparak, havlunuzu sertleştiren deterjanları çıkartabilirsiniz.

Çamaşır yumuşatıcısı kullanmanın havlularınızı yumuşatacağını düşünebilirsiniz ama aslında bu pek de iyi bir fikir değildir. Yumuşatıcılar temiz çamaşırlarınızı kirletmek istemeyeceğiniz kimyasallarla doludur. Bu kimyasalların bazıları sağlık sorunlarına bile neden olabilir. Mıknatıslı mutfak havlusu

Havlularınızın ilk günkü gibi yumuşacık olması için ihtiyacınız olan sadece biraz sirke ve amonyaktır.

Çamaşır makinenizin yumuşatıcı bölmesine 1 fincan sirke ve birkaç damla amonyak ekleyin. Her zaman kullandığınız çamaşır deterjanı ile birlikte havlularınızı yıkayın. Bu iki bileşen havlularınızı yumuşak ve kabarık hale getirecektir.  Havlularınızı neden katlamamalısınız?


Share.

About Author

Comments are closed.