Havlularınızın Ömrünü Uzatmanın Yolları

0

Hoş ve yumuşak bir havlu lüksdür ve ona doğru bakarsanız bu şekilde uzun süre kalır! Havlularınızı hızla tahrip edebilecek bu 7 yaygın hataları yapmayın.

Aslında insanlar sık ​​sık, havlularını olumsuz yönde etkileyecek şeyleri, ömrünü kısaltarak veya dokularını, emiciliğini, renklerini veya kokusunu etkileyerek yaparlar. Yani evde temiz ve yumuşak havlular varsa, bu kötü alışkanlıkların ne olduğunu öğrenmeye değer, böylece onlardan kaçınabilirsiniz!

1. Çok Fazla Deterjan Kullanma
Giysilerinizi yıkarken her zaman doğru miktarda deterjan kullanmalısınız, ancak HE yıkayıcılar kullananlar için özellikle önemlidir. Standart yıkayıcılardan daha az su kullandıkları için, çok fazla deterjan eklerseniz durulama döngüsünün havlularınızı durulayabilmesi olası değildir. Havlularınızı tekrar kabarık ve yumuşacık yapacak tüyolar

Deterjan kalıntısı birikintileri oluşturabilir, havlularınızı daha az emici ve temizlenmesi daha zor hale getirir.

2. Yumuşatıcı Kullanımı
Aynı deterjan gibi, yumuşatıcı da havlularınız üzerinde bir kalıntı bırakabilir. Lifleri mumlu bir filmle kaplar ve zamanla daha az emici olmalarını sağlar. Havlularınızı yumuşak tutmak için yumuşatıcı kullanmak yerine, durulama döngüsüne beyaz sirke eklemenizi tavsiye ederiz. Sirke mükemmel bir yumuşatıcıdır, ayrıca birikintileriönler ve kokuyu kontrol eder!

3. Makyajınızı Silme
Makyaj kalın, çok renkli ve kumaştan çıkarılması zordur. Makyajınızı havluya silerseniz temizlenmesi gerçekten zor olacaktır. Makyajınızı tek kullanımlık bir bez yerine bir havluyla temizlemeyi tercih ediyorsanız, her kullanımdan sonra havlunuzu ılık suyla iyice durulayın.

4. Sıcak Suda Yıkama
Havluları sıcak suda yıkamak temizlik için iyi olsa da havlularınızın renginin solmanın hızlı bir yoludur. Havlularınızın daha yeni, daha uzun süre görünmesini sağlamak için ılık veya soğuk su kullanın.

(Sıcaklık beyaz havlular için sorun değildir. İstediğiniz sıcaklıkta yıkamaktan çekinmeyin!) Banyo havlularınızı ne sıklıkla yıkıyorsunuz?

5. Onları Kıvrımlı Asmak
Havluyu bir kancada kurumaya bırakmak kıvrımlara neden olur ve havlu daha zor kurur. Bu durum, küflenme için mükemmel bir ortam yaratır. Mümkünse, havluyu kuruması için bir havlu çubuğuna asın. Havlu kurudukça düzleşir, kuruması daha olasıdır. (Havlu çubuğunuz yok mu? Havluyu duş perdesi çubuğunuza asın!)

6. Sadece Bir Set Kullanmak
Havlularınızı ne kadar çok kullanır ve yıkarsanız, o kadar çabuk yıpranır. Sadece bir tane yerine iki havlu seti kullanmayı düşünün. Bu şekilde, birini kullanırken diğerini yıkayabilirsiniz, her sete aralarında “dinlenme” şansı vererek her iki havlu grubunun daha uzun süre dayanmasına yardımcı olabilirsiniz! Havlularınızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz

7. Onları Ürünleri Silme
Beyazlatıcı diş macunu ve sivilce tedavileri gibi bazı güzellik ve kişisel bakım ürünleri havlularınızı ağartıp tahrip edebilecek maddeler içerir. Bu ürünleri kullanırken kesinlikle havlularınıza silmeyin. Bu ürünler havluya zarar verir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.