Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 Pratik Bilgi

0

Pratik bilgiler aslında hayat içinde çok önemli yerler tutar. Ne kadar çok pratik bilgiye sahipseniz hayatın o kadar kolaylaşır. Sizler için 8 tanesini biraraya topladık. Umarız işinize yarar…

1. Salata kurutucusunu sebzelik olarak kullanın. Salata veya sebzelerinizi yıkadıktan sonra kurutuyorsanız, bu kurutucuyu içinde saklayın. Böylece harika bir saklama kabı olacak sebzeler diriliklerini uzun süre kaybetmeyecektir.

2. Kurdela uçları kesildikten sonra iplik iplik olmaya başlar. Bunu önlemek için uçları yanan mumun üzerinden hafifçe geçirin. Sakın uzun süre tutmayın eriyebilir. Uçler artık iplik iplik olmayacaktır.

3. Küçük çocuklarınıza dudak testini öğreterek dillerini yakmalarını önleyin. Çatalınızdaki sıcak yiyecekleri hafifçe dış dudağınıza dokunun ve dudağınız için çok sıcaksa ağzınıza giremeyecek kadar sıcak demektir. Çocuklarınız bu testi yaparsa dilleri hiçbir zaman yanmayacaktır.

4. İyi bir ananas seçmek için bazı ipuçları : İlk önce, ananasın altını kontrol edin ve sonra üstteki iç yapraklardan birini çekin. Kolayca çıkarsa, olgun olduğunu anlarsınız.

5. Yapışmaz pişirme spreyini tepsilere püskürtürken hep etrafa da sıçrar. Bunu önlemek için püsürtmeyi bulaşık makinasının iç kapağında yapın. Böylece temizleme sorunu olmayacaktır.

6. Bir dahaki sefer pankek yaparken istediğiniz kadar fazla yapabilirsiniz. Fazla pan kekleri aralarına yağlı kağıt koyarak dondurucuya koyabilirsiniz. Ne zaman ihtiyacınız olursa elinizin altında hazır.

7. Tükettiğiniz gevrek kutularının içinde plastik torbalarını saklayın. özellikle tavuk eti dövmeniz gerektiğinde bu torbanın içine koyun ve dövün. Böylece tavukta bulunan bakteriler mutfağınıza yayılmayacaktır. İşlemden sonra plastik torbayı atın. Bu kadar…

9. Gelecek yaz, fesleğen yetiştirdiğinizde, biraz kesin ve evinizin sıcak güneşli bir yerinde bir süre suda tutun. 7-10 gün sonra fesleğen filizlenmeye başlacaktır. Filizlenen fesleğeni dikerek yeni bir bitkiye sahip olabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.