Hediye Gelen Çiçekler Nasıl Uzun Süre Yaşar?

0

Çiçekler, pek çok duygunun kelimelere dökülmeden anlatılması esnasında insanların en büyük yardımcısı olmayı başarmıştır. Özellikle kadınlar çiçekleri fazlasıyla sevmekte olup, sevdiği adamdan gelen bir çiçeği uzun süre yaşatmak isterler. Ancak ne yazık ki buket olarak hazırlanmış çiçeklerin uzun süre solmadan durması mümkün değildir. Yine de bazı yöntemlerden yararlanarak süreyi uzatabilirsiniz.

Yaprakları Temizleyin

Çiçeklerin yaprak bölümünün çiçeklere ayrı bir hava kattığı gerçek; ancak aynı zamanda ömrünü de kısaltmaktadır. Gerek madensel tuzlar gerekse vitaminleri kullanması çiçeğinizin sokmasına neden olur. Önüne geçmek adına dallardaki tüm yaprakları ve dökenleri kopararak sade bir görünüm elde etmelisiniz.

Şeker ile Çiçeklerin Ömrünü Uzatma

Glikoz tüm canlıların olduğu gibi çiçeklerin de enerji kaynağıdır. Vazonuzun içerisine atacağınız 1 kesme Şeker sayesinde çiçeğin enerji üretmesi ve solunum yaparak daha uzun süre yaşaması mümkün.

Çamaşır Suyu İle Çiçeklerin Ömrünü Uzatma

Her ne kadar ilk etapta garip gelse de çamaşır suyu çiçeklerin daha uzun süre yaşamasını sağlar. Ancak dikkat etmeniz gereken kullanacağınız çamaşır suyunun miktarıdır. Yaklaşık 1 litre su için, yalnızca bir tatlı kaşığı çamaşır suyu yeterli gelecektir. çiçeklerin bulunduğu vazonun içerisine döktüğünüzde hem çiçekler daha uzun süre yaşayacak hem de çiçeklerin solması sürecinde ortaya çıkan rahatsız edici koku engellenecektir

Aspirin ile Çiçeğin Ömrünü Uzatma

Çiçekler hakkında yeterince bilgisi olan pek çok insan aspirin su karışımını denemektedir. Bu karışım için bir bardak suyun içerisine 2 adet bebek aspirini atarak tamamen çözündüğünü görmelisiniz. Ardından yavaş yavaş çiçeklerinin vazosu söküp mağazanın geri kalan kısmını ise; normal suyla doldurmalısınız. Her ne kadar genellikle aspirin kullanılıyor olsa da günlük hayatta kullanmış olduğunuz vitaminler de oldukça etkili olacaktır


Paylaş.

About Author

Comments are closed.