Her Kadının Bilmesi Gereken Saç Tüyoları

0

Saçlarımız bizim en önemli aksesuarımızdır. Güzel bir saç her kadının en önemli silahlarından biridir. Bu nedenle saçlarımızı şekillendirmek konusunda yardımcı olacak en ufak tüyo bile bir hazinedir. Bu nedenle bayanlara yardımcı olacak saç tüyolarını bir araya getirmeye çalıştık. Umarım hepinize yardımcı olur ve muhteşem saçlarla ışıldarsınız.

♛ Saçlarınız kabarmasın elektriklenmesin istiyorsanız yumuşak saç spreyleri kullanmalısınız, saçlarınız şeklini korusun istiyorsanız sert saç spreyleri kullanmalısınız. 1 ile 5 arasında numaralar verilen spreyler sayesinde sertlik seviyesini saç tipinize göre ayarlamanız mümkündür.

♛ Saçlarınızı duştan çıktığınızda çok sıkmadan örerseniz sabah kalktığınızda ya da tamamen kuruduğunda doğal dalgalar elde etmeniz mümkündür. Çok doğal bir görünüm için iki yandan örmenizi tavsiye ediyorum.

♛ Saçlarınızın daha uzun görünmesini istiyorsanız ve daha tepeden toplanmış bir görünüm yakalamak isterseniz saçınızı iki ye ayırın ve önce alt kısmı ardından üst kısmı birbirini kamufle edecek şekilde toplayın. Bu şekilde hem dolgun bir at kuyruğu elde edersiniz hem de saçlarınız uzun görünür. Ancak üst kısımda ayırdığınız saçları toplarken alt tarafa yaptığınız at kuyruğunu kamufle etmesine dikkat edin.

♛ Kuaför fırçalarından alın. Mümkün olduğunca sık ve kalın bir fırça olsun. Saçınızı bu şekilde açısız bir şekilde toplarken hızlı bir şekilde parlatabilirsiniz. Etraftan istem dışı çıkan saçları kontrol etmeniz kolaylaşır.

♛ Saçlarınızı maşa ile yaptığınız zaman daha kalıcı buklelere sahip olursunuz. Daha kalıcı bukleler için saçınızı bölümlere ayırmanız ve o şekilde uygulama yapmanız gerekmektedir.

♛ Saçınızı biraz kirlendikten sonra şekillendirin. İstediğiniz muhteşem görünümü yakalamak böyle daha kolay olacaktır.

♛ Saçlarınızı maşa ile şekillendirirken çok dipten uygulama yapmayın bu sayede düğüne gider bir havanız olmaz çok daha günlük bir görünüm kazanırsınız.

♛ Saç bandının etrafına saçlarınızı dolayarak muhteşem bir ense topuzu elde etmeniz mümkün.

♛ Saçlarınızı bölüm bölüm örerek çok tarz olmak elinizde..

♛ Saçlarınızı yarıdan toplayın ve topladığınız kısmı tel tokalar yardımıyla süsleyin. Mesela bir üçgen oluşturabilirsiniz.

♛ Maşanız yoksa düzleştiricinizi kendi etrafında çevirerek bukleler elde etmeniz mümkün

♛ Saç spreyi uygularken diğer eliniz ile saçınızı havalandırın. Bu şekilde saçlarınız kafanıza kalıp gibi yapışmayacaktır.

♛ Saçlarınız hacimsiz ise öne doğru eğin ve spreyleyerek geri atın.

♛ Topuz tokaları ile muhteşem topuzlar yapabilirsiniz.

♛ Saçınızın önünü biraz kabartarak yapacağınız topuzlar daha spor duracaktır.

♛ Saçlarınızı yandan örmek daha klasik durmanıza yardımcı olacaktır.


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.