Her Türlü Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

0

Basit temizlik püf noktaları ile yıpranmış ayakkabılarınızı yeni gibi yapabilirsiniz. Hem de bunu pahalı ayakkabı temizleyicileri kullanmadan gerçekleştirebilirsiniz.

Deri ayakkabı
Deri ayakkabıları, eşit ölçüde su ve beyaz sirke karışımı ile silerek temizleyebilirsiniz. Ayakkabılarınız kuruduğunda, yumuşak bir bezle ovalayın. Karbonat içine batırılmış ıslak bir bezle ayakkabıları silin ve kuruduktan sonra bir kez daha parlatın.  Ayakkabılarınız nasıl daha yeni görünür?

Rugan deri ayakkabı
Rugan ayakkabılarınızda göze çarpan lekeler varsa, bir pamuklu çubuğu vazeline batırın ve lekelerin üzerine sürün.

Süet ayakkabılar
Süet ayakkabıları temizlemek için önce lekeleri fırçalayın, sonra nemli bir bezle silin. İnatçı lekeleri, beyaz sirke veya sürtme alkol ile ovalayarak temizleyin. Ayakkabılardaki kokuları nasıl giderirsiniz?

UGG botlar
Botların üzerindeki lekeleri fırça ile temizleyerek çıkarın. Daha inatçı lekeleri ovalamak için beyaz bir silgi kullanın. Botların dışını nemli bir bezle silerek temizliği bitirin. Çok ıslak bez kullanmak botlarda su lekesi yapabilir.

Çıkmayan lekeler için, eşit ölçüde soğuk su ve sirkeyi karıştırın ve lekeyi silin. Çözeltiyi nemli bir bezle silerek bitirin. Sonra botlarınızı gazete kağıdı ile doldurun, böylece kururken şekillerini korumuş olursunuz. Bez ayakkabıları su geçirmez yapabilirsiniz

Kanvas ayakkabılar
Kanvas ayakkabıları, önce temiz bir diş fırçasıyla fırçalayın. Daha sonra, eşit miktarda karbonat ve su karışımı ile hazırladığınız macunu diş fırçasını kullanarak ayakkabı tabanlarına sürtünerek fırçalayın. Sonra çamaşır makinenizi hafif bir döngüde soğuk suyla çalıştırın ve deterjan ekleyin.

Koşu ayakkabısı
Diş fırçasını bir çay kaşığı çamaşır deterjanına batırın. Kumaş, örgü ve kauçuk bölgeleri solüsyonla fırçalayın. Sonra bir kumaş torbanın içine koyarak çamaşır makinesinde yıkayın. Ayakkabıların kaymasını önleyecek küçük bir tüyo

Beyaz spor ayakkabılar
Bir pamuğa bir miktar aseton veya sirke damlatın, ardından lekeleri beyaz spor ayakkabılarından temizlemek için kullanın. Çamaşır suyu kullanmanız gerekiyorsa, önce sulandırdığınızdan emin olun. 1 ölçü çamaşır suyuna 5 ölçü su ekleyin ve diş fırçası kullanarak ayakkabılardaki lekeleri fırçalayın. Ilık su ile durulayın.

Parmak arası terlik
Lastik parmak arası terliklerinizi plajdan döndükten kokusunu gidermek için, önce ılık su ile ıslatın ardından üzerlerine karbonat serpin. 5 dakika bekletin ve eski bir diş fırçası ile fırçalayın. Ayakkabı gıcırdamasını durdurmanın basit yolları

Mantar topuklar
Suya biraz beyaz sirke ve birkaç damla bulaşık deterjanı ekleyin ve karıştırın. Ayakkabının tamamını karışım ile silin. Ardından karışımla ıslattığınız bezle topukları ovalayarak temizleyin. Temiz bir bezle silerek bitirin.

Halat dolgu topuklar
Halat detaylı dolgu topukları, hafifçe halı veya döşeme temizleyici ile ovmak için bir diş fırçası kullanın. Yıpranma riskini önlemek için ipin ilerlediği yönde çalıştığınızdan emin olun. İlginç ayakkabı depolama fikirleri


Paylaş.

About Author

Comments are closed.