İçi Emaye Sırlı Tencere Nasıl Temizlenir?

0

Döküm tencereleri iç kısımlarında emaye sır bulunuyor. Bu emaye sebebiyle döküm tencerelerin yıkanması zor ve özen ister. Çünkü yapılacak ovma işlemi emayeye zarar verebilir ve tencerenizi verimsiz hale getirebilir. Evinizde bulunan döküm tencerenin içinde emaye sır varsa en kolay temizleme yöntemi şöyle…

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Bulaşık sabunu
Sünger
Karbonat
Sihirli Silgi

Adım 1 – Yıkama
Tencerenizi ılık sabunlu suyla yıkayarak başlayın. Bu, daha zorlu veya daha inatçı yemek kalıntılarıyla uğraşmaya başlamadan önce işinizi kolaylaştıracaktır.

Adım 2 – Fırçalayın
Bir sonraki adım için karbonat ve bulaşık deterjanı gerekiyor. Karbonat ile bulaşık deterjanını bir kabın içinde karıştırın ve bir macun oluşturun. Süngeri bu karışıma batırın ve tencerenizin içine ovun.

Karbonat zorlu kirleri temizlemek için yeterince aşındırıcıdır, ancak emaye kaplamaya zarar vermeyecektir. Fırçalamayı bitirdiğinizde tencerenizi durulayın.

Adım 3- Sihirli silgi ile silin
Son adım için bir Sihirli Silgi kullanacaksınız. Bu adım sadece ilk iki adımdan istediğiniz verimi almamanız durumunda uygulayın.

Sihirli Silginin küçük bir bölümünü alın ve suyla nemlendirin. Ardından tencerenizde kalan lekeleri veya kalıntıları “silin”. Hiçbir leke ve kalıntının kalmadığını göreceksiniz.

Not: Bu basit adımlar, emaye tencerede oluşan lekelerin ve kalıntıların% 95’ini alır. Kalan yüzde 5’i için endişe etmenize gerek yok.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.