İhtiyacınız Olan 3 Ev Temizleyici

0

Deterjan dolabınızı bir açın ve bakın. Kaç çeşit temizleme ürünü var? Saymaya başladığınızda siz de şaşıracaksınız. Bu kadar farklı ürüne gerçekten ihtiyacınız var mı? Yoksa bunların yerine sadece ürün ile tüm temizlik ihtiyacınızı giderebilir misiniz? Aslında ihtiyacınız olan 3 ürünün tarifini vereceğiz.

1: Çok Amaçlı Narenciye Temizleyici

Malzemeler:
Narenciye Kabuğu (çoğunlukla limon)
1-2 Bardak Beyaz Sirke
15-20 Damla Uçucu Yağlar

Narenciye kabukları toplayarak başlayın. Bir kavanozu doldurmak için yeterli olana kadar dondurucudaki bir torbada saklayın. Yeterince kabuk biriktirdiğiniz zaman kabukları dörde bölün ve derinin dış tarafını yerleştirin (çok güzel görünmesini sağlayın)
Kabukları beyaz sirke ile kaplayın ve kavanozun kapağını kapatın. Bir hafta sonra, karışımı bir sprey şişesine süzün ve tercih ettiğiniz uçucu yağları ekleyin. Artık çevre dostu, toksik olmayan, çok amaçlı bir temizleyici olarak kullanıma hazır.

İpucu: Karbonat tozu ile birlikte kullanıldığında, bu en iyi banyo temizleyicisidir. Özellikle sabun köpüklerinin kalıntılarını kolayca çıkarır. Lavabonuza / tuvalete / küvete temizleyiciyle püskürtün, karbonat tozu serpin ve fırçalayın! İlgili: Beyaz sirke ile kolayca dezenfekte edebileceğiniz 9 şey

2: Cam ve Zemin Temizleyici

Malzemeler:

1 su bardağı izopropil alkol
1 Bardak Beyaz Sirke
1 su bardağı su
15-20 damla esans yağı

Eşit miktarda Alkol, Sirke ve suyu ile 15-20 damla favori esansiyel yağınızı karıştırın. Cam temizleyicisi olarak kullanmak için bir sprey şişesinde ve zemin temizleyicisi olarak kullanmak için sprey paspasınızda kullanın. İlgili: Alkolü evinizde kullanabileceğiniz alanlar

3: Çok Amaçlı Kastilya Temizleyici

Malzemeler:

Svı beyaz sabun
Su
Esansiyel yağlar

Bir sprey şişesini su ile doldurun ve ardından sıvı sabunu ekleyin. (Önce suyu koyun ki sıvı sabunun köpürmesini engelleyin) 15-20 damla uçucu yağ ekleyin ve yavaşça karıştırın. Bu temizleyici banyolarda, çocuk oyuncaklarını ve yapışkan pislikleri temizlemek için harikadır. İlgili: Sıvı sabun mu, katı sabun mu daha sağlıklı?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.