Islak Çamaşır Makinede Ne kadar Bekletilebilir?

0

Çamaşır makinesini çalıştırıp, başka işlerle uğraşmak ya da alışverişe gitmek, hemen hemen herkesin yaptığı bir şeydir. Sonrasında bazen makinede çamaşır olduğunu bile unuturuz. Peki yıkanmış bir çamaşır ıslak halde makinede ne kadar bekletilebilir? Bekletilirse ne olur?

Makinede ıslak unutulan çamaşırlar, uzun süre makinede kalırsa koku, küf gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. 8-10 saat gibi bir süre sonra çamaşırlarda koku oluşmaya başlar. Çamaşırların daha uzun süre bekletilmesi durumunda küflenme başlayacaktır. Kötü kokan çamaşır makinesi nasıl temizlenir?

Eğer bekletilen çamaşırlarda koku varsa, asla kurutucuya atmayın ya da kurutmak için asmayın. Çünkü oluşan koku çamaşırlar kuruduğunda gitmeyecektir. Kokunun gitmesi için ıslak çamaşırları tekrar yıkamanız gerekir.

Ayrıca, yıkama bittikten sonra çamaşırları makineden hemen almazsanız, çamaşırlarınız daha fazla kırışacaktır ve kurudukları zaman ütülemek ve kırışıklıkları açmak da o kadar kolay olmayacaktır. Çamaşırdan küf lekesi ve kokusu nasıl çıkarılır?

O nedenle yıkanan çamaşırları bekletmeden makineden çıkarmayı alışkanlık haline getirmek işlerinizi daha kolaylaştıracaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.