Jaluzilerinizi Nasıl Tertemiz Yapabilirsiniz?

0

Pencerelerde bulunan jaluziler gizli toz merkezleridir. Sürekli jaluzileri açıp kapadığınız için aslında çok fazla tozlanmadığını düşünebilirsiniz. Oysa gerçek çok farklıdır. Pencere önünde bulunan jaluziler, çok fazla toz toplarlar. Bunun içinde sık sık temizlenmesi gerekir. Ancak jaluzilerin temizlenmesi çok da kolay değildir. Bu yazıda size jaluzileri kolay bir şekilde temizlemenin yöntemini anlatacağız.

  1. Aşama: Tozunu alın

Önce jaluziyi indirin ve aralarını açın ardından tozunu alın. Bunun için bir mikrofiber bez veya elektrik süpürgesi kullanabilirsiniz. İlk aşamada jaluzinizin tozunun ortadan kaldırın.

  1. Aşama: Temizleme

Eşit miktarlarda su ve sirkeyi karıştırın. Bir sprey şişesinin içine doldurun ve jaluzilerin üzerine sıkın. Eğer jaluziler veya silinebilir perdeler çok kirli ise o zaman içine dörtte bir çay kaşığı oranında bulaşık deterjanı da koyabilirsiniz Eski pamuklu bir çorabı elinize geçirin ve jaluzilerin aralarını elinizle silin. Eski çorap bulamıyorsanız o zaman mikrofiber bez de kullanabilirsiniz. Jaluzi üzerinden tüm kir ve tozların kolaylıkla çıktığını göreceksiniz.

  1. Aşama: Pencere ve çerçeveler

Jaluzilerin temizlenmesinden sonra son aşamayı tamamlayın. Jaluzileri yukarıya kaldırın. Hazırladığınız solisyonu pencerenin çerçevesine de sıkın. Böylece penceredeki tüm kir ve tozları yok etmiş olacaksınız. Ardından jaluzileri aşağıya indirin ve temizliğin tadını çıkarın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.