Kağıt Havluyu Evinizde 9 Farklı Şekilde Kullanabilirsiniz

0

Kağıt havlu ruloları hepimizin evinin artık vazgeçilmezi oldu. Dökülen birşeyleri temizlemek veya elimizi kurulamak için kullanıyoruz. Ancak şimdi sizlere kağıt havluyu farklı kullanacağız 9 alan hakkında bilgi vereceğiz.

1. Taze mısır koçanlarını temizleyin

Evlerinizde taze mısır pişirmek, Türk ailelerinin gelenekleri arasındadır. Ancak mısırı soymak zordur. Kağıt havlu ile bu işlemi kolaylaştırabilirsiniz. Mısırın dış kabuklarını çıkardıktan sonra kağıt havuluyu nemlendirin ve mısırın üzerinde gezdirin, tüm püsküllerini temizleyebilirsiniz.

2. Çorbadaki fazla yağı alın

Çorbanız yağlı mı oldu? Kolayı var. Çorbanın fazla yağını kağıt havlu ile alabilirsiniz. Bunu şöyle yapabilirsiniz, süzgeçin içine kağıt havlu koyun. Ve çorbayı bi süzgeçten geçirin. kağıt havlu çorbanın fazla yağını çekecektir. Kağıt havlu ile asla temizlenmemesi gereken şeyler

3. Meyve ve sebzelerin ömrünü uzatın

Buzdolabının sebze bölümüne koyduğunuz meyve ve sebzeleriniz bir süre sonra bozulmaya başlar. Sebzelerinizin tazeliğini uzun süre koruması için kağıt havluyu kullanabilirsiniz. Sebzelerinizi kağıt havluya sararar buzdolabına koyun. Kağıt havlu fazla nami çececektir. Böylece uzun süre taze kalmalarını sağlayacaktır.

4. Konserve açacağınızı temizleyin

Konservenizi açarken, açacak kirlenir. Bunu önlemek için kağıt havluyu kullanabilirsiniz. Önce kağıt havlu ile konservenin açılacak bölümünü temizleyin. Ardından açılacak bölüma kağıt havlu koyun ve açmaya başlayın. Böylece açacağınız da kirlenmeyecektir.

5. Donduracağınız ekmeğin yanına kağıt havlu koyun

Ekmekleri torba içine koyarak dondurucuya koyarız. Çözüldüğü zaman ekmeğin eski tazeliğini kazanması için ekmek torbasının içine kağıt havlu koyun. Ekmeğin tüm nemini çekeceği için çözülme esnasında ekmek eski tazeliğini geri kazanacaktır. Havlulardaki Rutubet Kokusunu Engellemenin Kolay Yolu

6. Pastırmanızı pişirmek için

Mikrodalgada pastırma tazelemek istiyorsanız yine kağıt havlu kullanabilirsiniz. Mikrodalganın içine iki kat kağıt havlu koyun. üzerine pastırmaaları yerleştirin. Üzerine yine iki kat kağıt havlu koyun. Mikrodagayı yüksek ısıda çalıştırın. 3-4 dakika içinde pastırmanız pişmiş olacaktır. Hem de mikrodağanız kirlenmeyecek ve pastırma kokmayacaktır.

7. Döküm tencereleriniz pas olmasın

Döküm tencerelerinizin nemli kalmaması ve paslanmaması için kağıt havlu kullanabilirsiniz. Döküm tencerelerinizi temizledikten sonra nemli kalmaması çok önemlidir. Bunun içine kağıt havlu koyabilirsiniz. Hem içinde nemi çeceketir hem de tencere ile kapaklarının birbirine temasını önlemiş olursunuz.

8. Eski tohumları canlandırın

Eski aldığınız bir tohumu yıllar sonra bulmuş olabilirsiniz. Yeniden canlanıp canlanmayacağını kağıt havlu aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Kağıt havlu arasına tohumları koyun ve hafifce nemlendirin. Bir iki hafta kağıt havlu içinde tutun. Tohumların filizlenmesi halinde istediğiniz yere alıp ekebilirsiniz.

9. Dikiş makinanızı temizleyin

Dikiş makinanıza bakım yaptırdıktan sonra en büyük endişe, yapılan yağmanın, dikilecek kumaşa geçmesidir. Bunu önlemek için dikiş makinanız bakımdan geldikten sonra önce kağıt havlu dikin. Böyle var olan fazla yağı alırken, temizleme işlemi de yapacaktır.


Share.

About Author

Comments are closed.