Kanvas Ayakkabılar Nasıl Temizlenmeli?

0

Ayakkabı söz konusu olduğunda, kanvas kadar dayanıklı ve çok yönlü birkaç malzeme var! Kanvas ayakkabılar, birçok farklı stil ve boyutta oluyor ve her yaştan insan kullanıyor Ancak, kanvas ayakkabıların birçok avantaj olsa da, görünen tek dezavantajı, bir süre sonra kir ve leke izlerini gösterme eğilimi olmasıdır. Tabi iyi bir temizlikle, ayakkabıları yeni gibi yapabilirsiniz.

Kanvas ayakkabılarını temizleme konusunda zor olan şey, hafifçe yapılması gerektiğidir. Birçok insan hızlı ve kolay bir şekilde kanvas ayakkabılarını makinede yıkamayı tercih eder, ancak bunun riskleri var. Makinede yıkanan kanvas ayakkabılar renk bozulmasına yol açabilir ve ayrıca kumaşı ayakkabıda tutan yapıştırıcıların açılması ihtimalini arttırır.

İlgili: Koşu ayakkabıları doğru şekilde nasıl temizlenir?

Bu nedenle, ayakkabılarınızı elde yıkamanız en sağlıklısı olacaktır.

İşe bağçıkları çıkararak başlayın. Bunları çamaşır makinanızda yıkabilirsiniz. (Ancak önce bir bez torbanın içine koyun)

Ayakkabılarınızdaki toz ve kirleri temizlemek için fırçalayın. Daha sonra bir kovayı ılık suyla doldurun ve bir çorba kaşığı yumuşak çamaşır deterjanı ekleyin. Deterjan çözülene veya iyice birleşene kadar suyu karıştırın.

İlgili: Süet ayakkabılar nasıl temizlenir?

Her türlü ayakkabı nasıl temizlenir?

Fırçalama fırçanızı sabunlu suya batırın ve tabanlar da dahil olmak üzere ayakkabınızın dışını fırçalayın. Kirleri ve döküntüleri nazikçe yıkamak için suyu kullanın, ancak ayakkabıları tamamen batırmayın.

Daha sonra sihirli silgiyi nemlendirin ve ayakkabıların tabanlarını ve diğer kumaş olmayan kısımlarını temizlemek kullanın. Harika çalışıyor ve ayakkabılarınızın daha temiz ve daha yeni görünmesini sağlıyor.

İlgili: Deri ayakkabılarınızın ömrünü uzatabilirsiniz

Temiz ılık su kullanarak ayakkabılarda kalan sabunu veya kiri temizleyin. Daha sonra ayakkabılardaki fazla suyu emmek için bir havlu kullanın ve tamamen kuruması için bir yere koyun.

Bazı gazete ya da kağıt poşetleri toplayın ve kuruyunca şekillerini korumaya yardımcı olmak için onları ayakkabıların içine tıkın.

İlgili: Ayakkabılarınızın daha yeni görünmesini sağlayan ipuçları

Ayakkabılarınız tamamen kuruduktan sonra temiz bağçıkları takın ve yeni gibi olan ayakkabılarınızı keyifle giyin.


Share.

About Author

Comments are closed.