Kaşık Yağı Yapımı

0

Evlerimizde çok fazla ahşap kaşık veya kesme tahtası kullanıyoruz. Özellikle kaşıklar tencereleri ve tavaları çizmemesi için her zamankinden daha fazla evlerimizde. Bu kaşıkların da bakıma ihtiyaçları var. Bunun için bir bakım yağı hazırlayacağız.

Gerekli olan malzemeler

1 parça arı balmumu
3 parça hindistan cevizi yağı (veya seçim yağı) Kesme tahtasını nasıl dezenfekte edebilirsiniz?

Yapılışı:

Ocakta bir tencerenin içine bir mason kavanozu yerleştirin. Tencere suyunu mason kavanoza kadar gelene kadar doldurun. Suyu ocağın üzerine koyun. Kavanoza balmumu ve hindistancevizi yağı ekleyin (1 kısım balmumu, 3 parça hindistan cevizi yağı) ve erimesine izin verin. Eritildikten sonra, yağı emülsiyon haline getirmeye yardım etmek için iyice karıştırın ve soğuması için sıcak suyun içinden çıkarın.

İsteğe bağlı: Karışım soğuduktan sonra birkaç damla limon esansiyel yağı ekleyin . Limon EO antiseptik, antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir ve güzel, temiz bir koku katacak! Ahşap kesme tahtasında yapılması ve yapılmaması gerekenler

Kullanmak için az miktarda yağı alın ve tahta kaşıklar, kesme tahtaları vb. üzerine iyice sürün. Yağın gece boyunca kaşığın üzerinde kalmasını sağlayın. ertesi gün kaşıkta fazla yağ verse silebilirsiniz. Kaşıklarınız veya kesme tahtanız kurumaya başladığından yeniden uygulayın.


Share.

About Author

Comments are closed.