Kendi Drenaj Temizleyicinizi Yapabilirsiniz

0

Yiyecek artıkları, saç, yağ gibi nedenlerle sık sık tıkanan giderleri temizlemek için, kimyasal ürünler satın almanıza gerek yok. Evde bulunan 2 doğal basit malzemeyle drenaj temizleyicinizi kendiniz yapabilirsiniz.

Mutfak ve banyo giderlerinin temizlenmesi, olası bir tıkanıklığın önüne geçmek ve borulardan gelen kokuyu önlemek için önemlidir. Giderleri temizlemek için tıkanmasını beklemeyin ve belirli aralıklarla gider temizliği yapın.

Giderleri temizlemek sanıldığı gibi zor değildir ve herhangi bir kimyasal ürüne de ihtiyacınız yoktur. İhtiyacınız olan malzemeler sadece sıcak su, karbonat ve limon suyu…

Önce temizleyeceğiniz giderdeki birikintileri yumuşatmak için suyu kaynatın. Suyun oldukça sıcak olması her zaman iyidir, musluktan akan suyun sıcaklığı yeterli olmayabilir.

En az 1-2 litre suyu gidere boşaltın ve biraz bekleyin. Ardından 1 bardak karbonatı yavaş yavaş gidere boşaltın ve üzerine de yarım bardak kadar limon suyu ekleyin.

Malzemeleri gidere koyduktan sonra üzerini kapatmak için bir bez kullanın ve yarım saat bekleyin.

Tekrar sıcak su kaynatın ve sıcak suyu karbonat, sirke karışımının üzerine boşaltın. Eğer giderleriniz tıkalıysa, işlemi tekrarlamanız gerekebilir.

Herhangi bir koku ve tıkanıklıkla karşılaşmamak için bu yöntemi, yılda 3-4 kez yapabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.