Kirli ve Eski Spor Ayakkabınıza İkinci Bir Hayat Verin

0

Spor ayakkabılarınız zamanla yıpranır ve kirlenir. Temizlerseniz de yerleşen kirler çıkmaz ve spor ayakkabılarınızın eskidiğini düşünebilirsiniz. Basit yöntemlerle spor ayakkabılarınızı derinlemesine temizleyebilir ve onları yepyeni yapabilirsiniz.

Kir, spor ayakkabıların en büyük düşmanıdır. Ayakkabınızın eskidiğini ve artık atılması gerektiğini düşünebilirsiniz. Oysa ki, onlar sadece kirlidirler.

Spor ayakkabılarınızın ilk günkü gibi olmasını istiyorsanız, aşağıda verilen 4 etkili temizleme yönteminden birini kullanabilirsiniz. 6 adımda süet ayakkabınızı yeni gibi yapın

1. Diş macunu ve su
Eski bir diş fırçasını su ile ıslatın ve üzerine diş macunu koyun. Kirli spor ayakkabılarınızı diş macunu ile iyice fırçalayın. Spor ayakkabınızın temizledikten sonra ıslak bir bezle silerek, temizliği bitirin.

2. Limon suyu ve karbonat
Eski bir diş fırçasını önce limon suyuna ardından da karbonata batırın ve spor ayakkabınızın kirlerini fırçalayın. Kirler temizlendikten sonra spor ayakkabınızı ıslak bir bezle silin.

3. Saç kremi
Eski bir bulaşık süngeri üzerine biraz saç kremi koyun ve kirli spor ayakkabılarınızı ovalamak için kullanın. Kirler temizlendikten sonra ayakkabınızı ıslak bir bezle silerek kurumaya bırakın.

4. Ahşap temizleyici
Ahşap temizleyici ile de spor ayakkabılarınızı temizleyebilirsiniz. Küçük bir kaba biraz ahşap temizleyici koyun ve eski bir diş fırçasını ahşap temizleyicisine batırarak spor ayakkabınızı temizlemek için kullanın. Ahşap temizleyici işe ayakkabınızı fırçalayarak temizledikten sonra ıslak bir bezle silin.


Share.

About Author

Comments are closed.