Koli Bandının 5 Farklı Pratik Kullanımı

0

Koli bandını sadece kolileri bantlamak için mi kullanıyorsunuz? Oysa ki, siğillerden kurtulmadan, kavanoz kapağını açmaya kadar pek çok konuda koli bandından yararlanabilirsiniz.

Koli bantları, günlük yaşamda çok faydalıdırlar. Bir çok farklı şeyi koli bandıyla yapabilirsiniz. İşte koli bandıyla yapabileceğiniz 6 pratik öneri.

Siğillerden kurtulun
Ayağınızda oluşan siğillerden kurtulmak için koli bandı kullanabilirsiniz. Siğilden biraz daha büyük bir parça koli bandı kesin ve siğilin üzerine yapıştırın. Koli bandını siğilin üzerinde 6 gün tutun. Islanmadan dolayı bant düşerse yenisini yapıştırın.

Sonra bir sünger ya da ponza taşı yardımıyla siğili ovun. Bir gece siğilin hava almasına izin verin, bant yapıştırmayın. Ertesi sabah, siğilin üzerine başka bir koli bandı yerleştirin. Altı günün sonunda siğil kaybolacaktır.

İnatçı cam kavanozları açın
Cam kavanozları açma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, koli bandı kullanın. İşin sırrı, kapağın etrafına bir parça bant yapıştırmak ve sonra çekmektir.

Ayakkabının kaymasını önleyin
Kaygan tabanlı ayakkabılar, yağmurlu ve karlı günlerde oldukça tehlikeli olabilir. Kayan ayakkabılarınızın tabanlarına küçük bir parça koli bandı yapıştırın, kaymayı önleyecektir.

Hayvan tüylerini toplayın
Evinizdeki kedi ve köpek tüylerini sürekli elektrikli süpürge ile süpürmekten artık yorulduysanız, bir boya rulosunun etrafına bir miktar koli bandı yapıştırın ve tüylü yüzeylerin üzerinde yuvarlayın.

Ayakkabı vurmasını önleyin
Yeni bir ayakkabı satın aldığınızda, ayakkabının ayağınızı vurmasını önlemek için, ayakkabınızın vuran verine küçük bir bant yapıştırabilirsiniz. Sürtünmeyi önleyeceği için sorun da oluşmayacaktır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.