Konsantre Bulaşık Deterjanı Tarifi

0

Bulaşıkları yıkamak, hoş kokulu bulaşık sabunu ile daha keyiflidir. Bulaşıklarınızı yıkarken hoş, çicek-bitki kokularının olması sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Evinizde yapacağınız ve yağlı bulaşıklar için olan deterjanlar ellerinizi kurutabilir. Her zaman eldiven kullanmıyorsanız cildimizi korumak için aloe ve zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Süper çamaşır sodası burada isteğe bağlı bir bileşendir. Cildi sertleştirebilir. Bu nedenle hassas cildiniz varsa dikkatli olun. eğer çamaşır sodası ilave ederseniz deterjanınız daha yoğun olacaktır.

Deterjan yaparken biberiye, kekik, adaçayı veya fesleğen kullanabilirsiniz. Otları sıcak suda bekletmek kokulu yağlarını salmaya yardımcı olur. Ondan sonra her şey birbirine karışır. Yağlı bulaşıklar için deterjan yapımı

İsterseniz esansiyel yağ ilave edebilirsiniz. Lavanta ve çay ağacının anti-mikrobik yararları vardır ve daha güçlü bir koku için ekstra biberiye yağı ekleyebilirsiniz. Biberiyenin hafızayı iyileştirdiği söylenir ve antiseptik özellikleri bulaşık sabunu için mükemmeldir.

Bu bulaşık deterjanı gerçekten konsantre. Bir süngerle hızlı bir şekilde yıkamak için birkaç damla yeterlidir. Lavabonun bir tarafını sıcak suyla doldurun ve bitki demlenmiş sabuntan 1-2 çay kaşığı ekleyin. İşi yapmak için tek ihtiyacınız olan şaşıracaksınız.Ev yapımı bulaşık makinası deterjanı

Biberiye Katkılı Bulaşık Sabunu
malzemeler
1 1/4 bardak su
2-3 dal taze biberiye veya 1çorba kaşığı kurutulmuş biberiye
2/3 su bardağı sıvı castile sabunu
1 yemek kaşığı saf aloe vera jeli
1 1/2 çay kaşığı çamaşır sodası tozu (isteğe bağlı)
1 çay kaşığı sebze gliserin
1 çay kaşığı zeytinyağı
20 damla uçucu yağ – lavanta , biberiye vb.
5 damla çay ağacı yağı Ev yapımı bulaşık makinası tabletleri yapımı (boraksız)

Yapılışı
Suyu kaynatın ve kurumuş otların üzerine dökün. Örtün ve birkaç saat boyunca demlenmesini bekleyin. Biberiyeleri sudan çıkarın. Kurutulmuş otlar kullanıyorsanız süzün.
Çamaşır sodası kullanıyorsanız ılık biberiye suyu ile suda çözün.
Kastilya sabunu, aloe, gliserin, zeytinyağı ve uçucu yağları ekleyin.
Bir cam şişeye aktarın.
Eğer yıkama sodası kullanılırsa, sabun soğudukça kalınlaşmaya başlar ve ertesi gün daha da artar. Aksi takdirde, deterjanınız sıvı ve akıcı olur.  Toz bulaşık makinası deterjanı yapımı
Oldukça konsantre bir deterjan. İstediğiniz gibi kullanın. Bu bulaşık deterjanını küçük gruplar halinde yapmanızı öneriyoruz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.