Kotlarınızın Daha Uzun Ömürlü Olması İçin

0

Kot pantolon günümüzde vazgeçilmez giysilerden biridir. Her kadının gardrobunda mutlaka bir kot pantolon vardır. Hele vücudunuza uygun sizi iyi gösteren ve iyi hissettiren bir kotunuz varsa özenle bakarsınız.

Bu yazımızda kotlarınızın uzun ömürlü olması için bazı püf noktalarını ele alacağız.

Kotun “ilk” yıkanması için, özellikle de koyu renk kotları daima soğuk suda yıkayın. Esneyip genişleyen kot pantolon nasıl daraltılır?

Kot pantolonunun yeni görünmesini sağlamak için sadece her üç ila dört kullanımdan sonra kot pantolonunuzu yıkayın.

Bir bardak distile beyaz sirke kullanın, çamaşır makinesine dökün ve pantolonu yıkayıcıya yerleştirmeden önce suyun içinde iyi dağılmasını sağlayın.

İlk yıkama yaparken çamaşır deterjanı kullanmayın. İlk yıkamadan sonra kotumuz rengini koruyor olacak. Daha sonra yıkamalarda sirke ve çamaşır deterjanını kullanın. Çamaşır deterjanını mümkün olduğunca az kullanmaya özen gösterin.

Çamaşır makinesine yerleştirmeden önce pantolonu ters çevirin (bir seferde birden fazla çift yıkayabilirsiniz, ancak boya renkleri aynı olmalıdır). Kotun yüzünü korumak için her zaman ters çevirin. Kot pantolonun renginin solması nasıl önlenir?

Kot, ilk yıkama sırasında en fazla boyayı salar. Sirke boyayı ayarlayacak ve diğer kıyafet maddelerine ve cildinize aktarmasını engelleyecektir.

Yıkama bittikten sonra makinadan çıkarın ve yeniden şekillendirin. Şekillendirme sırasında bacakları aşağıya doğru çekmeyi unutmayın.

Fermuarını kapatın ve bir kurutma rafının üzerine düz bir şekilde serdiğinizden emin olun. Kurutma makinesine ASLA kot koymayınız, ısı streç lifi (Lycra içeriği) ve kottaki yüzeyi keser.

Kuruyan kot biraz sertleşecektir. Onları elinizle ovarak gevşetiniz. Kot pantolonla ilgili bilmeniz gereken 11 kural


Share.

About Author

Comments are closed.