Kullandığınız Çay Poşetlerini Bahçenize Gömün!

0

Kullanılmış çay poşetlerini çöpe atmayın, bahçenize gömün! Çünkü, çay poşeti bahçenizde gerçek mucizeler yaratabilir.

Bahçenizi bitkiler için gerçek bir cennet haline getirmeniz için çok kolay bir yol var. Tek yapmanız gereken kullanılmış çay poşetini toprağa gömmek.

Ekstra beslenme

Bahçenizdeki toprağa çay poşeti gömerek, ekstra beslenme sağlarsınız. Çay yaprakları, toprak için doğal bir gübre görevi gören tanen ve besinler içerir. Çay poşeti de liflerden yapılır. Çay ve poşet toprakta kolayca çözülür, çiçek ve bitkilerin büyümesi için sağlıklı bir ortam yaratır.

Haşere

Çay poşetleri ayrıca bahçenizi zararlılardan korur. Kullanılan çay poşetleri, haşereleri çiçek ve bitkilerden uzak tutmanıza yardımcı olur.

Kompostu hızlandırır

Kompost yığınınıza kullanılmış bir çay poşeti eklemek çok akıllıca bir fikirdir. Çay içindeki asitler, kompostun parçalanma sürecini hızlandıracaktır.

Suyu korur

Kullanılan çay poşetini, çiçek veya bitkilerin köklerine yakın gömerseniz, bitkilerin ve çiçeklerin daha fazla su tutmasına yardımcı olacaktır.

Yabani otlardan korur

Bahçede zararlı böceklerden başka istemeyeceğiniz bir diğer şey de yabani otlardır. Çay poşetleri bunun için de mükemmel bir çözümdür. Gömdüğünüz kullanılmış çay poşeti, yabani otların büyümesini zorlaştıracaktır.

Fidelerin büyümesini hızlandırır

Küçük fidelerin büyüme süreci çay poşeti kullanılarak çok daha kolay yapılabilir. Fideleri dikerken toprağa bir de çay poşeti koyun. Bu süreci çok hızlandıracaktır!

Kediler

Bahçenize kedilerin girmesini istemiyorsanız, çay poşetleri burada da imdadınıza yetişir. Çay kokusu, kedileri iter. Toprağa serpeceğiniz kahve telvesi de aynı görevi görür. Bu, kendi kedilerinizi evinizin içindeki bitkilerden uzak tutmak için de çalışır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.