Kurumuş Rimel Ve Ojeler Tekrar Nasıl Canlandırılır?

0

Kadınlar için makyaj malzemeleri çok özel ve kıymetlidirler. Hele bir de birçok ihtiyacını göz ardı edip de aldığı pahalı markaların ürünlerine gözleri gibi bakarlar. Her kıyafet ve gün için ayrı göz kalemi, far, oje, ruj seçen bayanlara bu ürünlere zarar gelmesinde çok endişelenirler. Özellikle rimel seçimi çok büyük önem taşır. Zira en uzun, en kıvrık ve en dolgun kirpiklere sahip olabilmek için en pahalı, en kaliteli rimeller seçilir.

Ancak bazen bir aksilik olur ve rimelin veya ojenin ağzı tam kapanmamıştır. Ertesi gün kurumuş rimel veya rujla karşılaşan kadının gözüne bir süre görünmemekte fayda vardır. Burada küçük bir öneri sunmakta fayda vardır; oje ve rimellerin çabuk kuruyup katılaşmaması için dikkatle üzerinde durulacak detay, kapaklarının tam olarak kapalı olduğundan emin olmaktır. Olmasa iyiydi, ancak diyelim ki en sevilen rimel ya da oje kurudu. Şimdi neler yapılabilir?

Kuruyan Oje Ve Rimeli Hayata Döndürme Yolları Nelerdir?

  • Kurmuş ojeleri eski haline getirmek için çok basit öneriler mevcuttur. Öncelikle kurumuş ojeyi sıcak su dolu bir kabın içine kapağı kapalı olarak konur ve beş dakika kadar bekletilir. Ardından sıcak suyun içinden çıkarılan ojenin içine üç, dört damla aseton damlatılır ve bir süre çalkalanır. Daha sonra homojenliğini korusun diye oje yatık olarak bir gün bekletilir. Ancak aseton fazla damlatmamak gerekir, yoksa ojenin rengi açılabilir.
  • Oje asetonsuz nasıl çıkarılır?
  • Kurumuş rimel için de en basit öneri; kapağını sıkıca kapattıktan sonra sıcak suyun içinde bir, iki saat bekletmektir. Bu süre sonunda rimelin eski akışkanlığını yakaladığı çok net fark edilecektir. Ayrıca haftada bir kez düzenli olarak yapılması kaydıyla, rimelin fırçasına göz kremi sürmek ve kremli fırçayla rimeli karıştırmaya çalışmak, rimelin daha yumuşak bir kıvamda olmasını ve daha kolay sürülebilmesini sağlayacaktır.
  • Kirpikleri hacimli göstermek için rimel nasıl sürülmeli?

Küçük bir not; rimel sürerken fırçayı birçok defa rimelin içine sokup çıkarmak rimel şişesinin içine fazla miktarda hava girmesine neden olacağından, rimelin daha çabuk kurumasına yol açabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.