Kurutma Makinasının Çalışma Süresini Azaltabilirsiniz

0

Çamaşır yıkamak kadınların en çok vakit geçirdiği ev işlerinden biridir. Çamaşırı yıkadıktan sonra kurutmak ve toplamak bir çok kadın için sinir bozucu olabilir. Türkiye evlerdeki kurutma makinalarının sayısı her geçen gün artıyor. Hava kirliliği, çamaşırları kurutmak için alanların bulunmaması gibi nedenlerin yanısıra kurutma işleminden sonra ütüye gerek olmaması tercih edilmesini sağlıyor.

Ancak kurutma işlemi yıkama işleminden neredeyse bir kat daha uzun sure alıyor.

Ev hanımlarının şikayetleri arasında bu durum ilk sırada yer alıyor. Peki kurutma makinasının çalışma süresini azaltmak mümkün mü?

Bunun için sadece küçük bir ürüne ihtiyacınız var. Kurutma makinasına ıslak çamaşırlarınızı koymadan önce kuru ve temiz bir havlu yerleştirin. Havlunun üzerine ıslak çamaşırlarınızı koyun. Kurutma makinasını çalıştırın. Göreceksiniz ki kurutma makinası, çalışmasını kısa sürede tamamlayacaktır. Çünkü havlu çamaşırlarınızdaki nemi cekecektir. Böylece çamaşırların daha kısa sürede kuruyacaktır.

Bu işlem için büyük bir havlu kullanmanız gerekmiyor. Küçük mutfak havlusu da yeterli olmaktadır. Ancak beyaz çamaşırlarınız için açık renk bir havlu tercih etmeyi unutmayın.


Share.

About Author

Comments are closed.