Kurutma Makinesi Mendilinizi (Dryer Sheets) Kendiniz Yapın

0

Yurt dışında uzun yıllardır kullanılan çamaşır kurutma makinesi mendilleri, ülkemizde de kurutma makinelerinin yaygınlaşmasıyla birlikte artık daha rahat bulunabiliyor.

Kurutma makinesi mendilleri, çamaşırlara taze bir koku vermesinin yanı sıra makine içindeki statik elektriği de aldığı için çamaşırlarınızın bozulmadan kurumasını sağlar. Kurutma makinesi kağıtları ne işe yarar?

Kimyasal maddeler içeren hazır kurutma makinesi mendilleri yerine, evde kendinizde kurutma mendili yapabilirsiniz.

Bu yöntemle, para tasarrufu sağlayacak, kimyasal bir ürün de kullanmamış olacaksınız, istediğiniz kokulu mendili yaratabilecek ve tekrar tekrar aynı mendilleri kullanabileceksiniz.

Evde kurutma makinesi mendili yapmak kolaydır. Tek ihtiyacınız olan eski bir bez ve çamaşır yumuşatıcısı.

Mendilleri hazırlamak ve kurutmak birkaç dakika sürecektir. Yanmış tava ve tencereyi kurutma kağıdı ile ovmadan temizleyin

Malzemeler

Birkaç eski bez
Çamaşır yumuşatıcısı

Nasıl yapacaksınız?
Bir kabın içine önce bir miktar çamaşır yumuşatıcısı ardından da hazırladığınız bezleri yumuşatıcının içine koyun. Bezler yumuşatıcıyı iyice çekene kadar bekletin. Kurutma makinesi nasıl temizlenmeli?

Her bir bezi, fazla suyunu sıkarak kurumaları için asın.

Çamaşır kurutma makinesi mendilleriniz hazır. Kurutma makinesine ıslak çamaşırlarla birlikte bir tane de mendil atın. Kuruyan çamaşırlarınızdaki farkı göreceksiniz. Kurutma makinesinin çalışma süresini azaltabilirsiniz

Kullandığınız mendillerin etkisi geçtikçe, aynı mendilleri yine aynı yöntemle kullanmaya devam edebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.