Kuruyan Rimelinizi Yeniden Nasıl Canlandırırsınız

0

Yeni aldığınız rimelinizin kurumasından şikayetçi misiniz? İçinde bulunan sert kimyasallar sebebiyle rimeller bir süre sonra kurumayı ve sertleşmeye başlar. Eski alışkanlığını kaybeder. Rimelinizi sıvı ve pürüzsüz tutmak için içine kimyasallar eklemenize gerek yok. Size hızlı ve kolay bir yöntem vereceğiz.

Kurumaya başlayan ve içinde pürüzler oluşmaya başlayan rimelinizin gözünüze zarar vermemesi için dikkatli olmanız gerekiyor. Öncelikle rimelinizin gözünüze temas eden fırçasına bakın ve yıpranmamış olmasına özen gösterin. Aksi halde gözünüz enfeksiyon kapabilir. Rimel fırçanızı kesinlikle sizden başka hiç kimsenin kullanmasına izin vermeyin. Suya dayanıklı rimel nasıl çıkarılır?

Rimelinizin eski akışkanlığından olmadığını düşünüyorsanız, bir göz damlası satın alın. Gözünüz için satın aldığınız bir göz damlası varsa onu kullanmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü enfeksiyon taşıyor olabilir.

Açık rimelinizin şişe ve dış kenarlarından bulunan atıkları temizleyin. Şişenin ağız kısmında topaklanmalar daha fazla olur. Bunları temizlemek için vazelin kullanabilirsiniz. Rimeli daha uzun süreli nasıl yaparsınız?

Şişe ve fırçanızı temizledikten sonra rimelinizin şişesinin içine doğrudan 4-5 damla göz damlası damlatın. Rimelinizin fırçasını içine sokun ve kapatın. İyice sallayın. Çıkarıp koyuluğunu test edin. Hala istediğiniz akışkanlıkta değilse o zaman bir kaç damla daha damlatın. İstediğiniz akışkanlığa gelinceye kadar bu işlemi tekrarlayın.

Artık rimeliniz ilk alındığı günkü gibi akışkan ve parazsüz olacaktır. Hacimli kirpikler için rimel nasıl sürmeli?


Share.

About Author

Comments are closed.