Lavaboları İlk Günkü Beyazlığına Kavuşturmak İçin Ne Yapmalı?

0

Banyo ve tuvaletler, hijyen açısından temiz tutulması gereken alanlardır. Kişisel bakımın yapıldığı bu alanlar her an temiz tutulmalıdır. Düzenli temizlemenin yanında toz, su lekeleri veya zamanla sararma gibi sorunlar da kadınları rahatsız etmektedir. Banyo ve tuvaletler için üretilmiş birçok ağartıcı, arındırıcı kimyasal temizlik ürünü mevcuttur. Bu malzemeler temizlik yapılırken eldiven giyilmemesi durumunda teninize, solunması durumunda da iç organlarınıza ve solunum yolunuza zarar vermektedir. İnsan sağlığı için uygun bulunmayan bu malzemelerin kullanımı minimuma indirilmelidir. İlgili: Kimyasal temizlik ürünleri kullanmadan lavabo nasıl temizlenir?

Lavabo Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Lavabolar, sık kullanılan sürekli sabun, diş macunu gibi kimyasallara maruz kalmaktadır. Birçok nedenden dolayı lavabolarda zamanla sararmalar meydana gelir. Bunun için deterjan kullanımı tercih edilebilir. Deterjan kullanmak istemeyenler içinse alternatif seçenekler bulunmaktadır. Sonuçta bu temizlik malzemeleri bulunmadığı veya alım gücü bu kadar yükselmediği dönemlerde, eski kadınlar doğal yöntemlerle temizlik yapmak zorundaydılar.

  • Lavabonun düzenliği temizliğine uygun bir malzeme bulamıyorsanız, bulaşık süngerinizin üzerine bir miktar sıvı sabun sıkın. Ardından köpürterek tüm lavaboyu ovun ve durulayın.
  • Karbonat ve limon karışımı ile elde edeceğiniz bir karışımı temizlik malzemesi olarak kullanarak, lavabo beyazlatıcı olarak değerlendirebilirsiniz. Bu karışımı sadece lavabolar için değil diğer metal ve parlatılması istenen yüzeylerde de kullanabilirsiniz.
  • Lavabonuzda kireçlenme sorunu yaşıyorsanız, lavabonuzu sirkeyle temizleyerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.