Limonu Bozulmadan Nasıl Saklayabilirsiniz?

0

Limon, her alışverişte alınır ama bazen tüketilmeden bozulmaya başlar. Limon nasıl saklanır diye düşünenlere denenmiş ve pratik bir tarifimiz var.

Bütün limonu nasıl uzun süre saklayabilirsiniz?

1. Yöntem:
Limonu bir iki hafta bozulmadan saklamak için, limonunuzu su dolu bir kabın içine koyun. Hergün suyunu değiştirin. Böylece limonunu en az 2 hafta ilk günkü tazeliğini koruyacaktır.

2. Yöntem:
Evinizde fazla bulunan ve kullanmayacağınız limonları derin dondurucuya koyabilirsiniz. Lazım olduğu zaman hemen buzluktan çıkarıp rendeleyip kullanabilirsiniz. Böylece her zaman elinizin altında taze limon oluyor ve limonun tamamından yararlanıyorsunuz.

Ayrıca limonun kabuğundaki C vitamin miktarının, içine göre çok daha fazla olduğu belirtiliyor. Kabuğuyla rendelediğiniz için limonu komple tükebilirsiniz.

Bunun için yapılması gereken bir bütün limonu iyice yıkayıp kuruladıktan sonra buzdolabı poşetinin içinde buzdolabınının derin dondurucusuna yerleştirmek. Limon iyice donduktan sonra çıkararak istediğiniz kadar rendeleyerek, kullanabilirsiniz.

Peki kullanılmış ve yarım kalmış limonu nasıl uzun süre saklayabilirsiniz?

Bunun için limonun kesilmiş bölümüne bir miktar kesme şeker sürün. Şeker sürülmüş bölümü bir tabağa gelecek şekilde yerleştirin ve buzdolabına koyun. Limonunun en az 2 hafta bozulmadan kaldığını göreceksiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.