Makyaj ve Güzellik Malzemeleri Nasıl Temizlenmeli?

0

Kadınların vazgeçilmezi makyaj malzemeleri, sürekli kullanıldığında enfeksiyon gibi sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir. Güzel olmak için sağlıktan olmamak için, kullanılan makyaj malzemelerinin sık sık temizlenmesi gerekiyor. Aksi takdirde istenmeyen sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. İşte size basit ama bir o kadar da sağlık için mutlaka yapılması gereken makyaj malzemeleri temizliği tüyoları.

Sağlığınız ve kendiniz için güzellik malzemelerini nasıl düzgünce temizleyeceğinizi öğrenin.

1- Makyaj Fırçaları

Makyaj fırçalarınızı temizlemek için mutlaka zaman ayırın. Makyaj boyaları yüzeylerden nasıl çıkarılır?
İlk önce, fırçayı soğuk su ile iyice ıslatın. Fırçanın kıllarını tutan yapışkanın zayıflamasını önlemek için yalnızca kıl kısmını ıslatmaya çalışın.
Bir şampuan ya da el sabunundan avucunuza koyun ve fırçayı yıkayın. Dip kısmına kadar temizlendiğinden emin olun.
Sapı kuru tutarak, temiz suyla yıkayın.
Fazla suyu fırçadan alın, kullanmadan önce en az bir gece kurumaya bırakın.

2- Kirpik maşası

Kirpik maşası, her hafta temizlenmelidir. Hassas gözleriniz varsa ya da herhangi bir göz enfeksiyonunuz varsa günlük olarak temizlik yapın. En iyi makyaj temizleme pamuğu nasıl yapılır?
Bir pamuğa alkol sürerek ıslatın ve gözlerinizle temas eden tüm yüzeyleri silin.
Alkol herhangi bir kauçuk veya plastik bileşeni kurutabileceğinden, soğuk suyla yıkayın.
Temiz bir havluda kurumasına izin verin.

3- Kalemtıraş

Eyeliner, kaş ve dudak kalemlerini keskinleştirmek için kullanılan kalemtıraşları temizlemek de önemlidir. Çünkü bunların her biri, kalemtıraşa girmeden önce vücut sıvılarıyla temas halindedir. Her kullanımdan sonra temizleme maddesi ile temizlenmelidir.
Eski bir diş fırçasını alkole batırın ve dikkatli bir şekilde kalemtıraşı iç kısımlarına kadar temizleyin.
Soğuk su ile iyice durulayın ve kurumaya bırakın. Ev yapımı makyaj çıkarıcı mendiller

4- Cımbız

Cımbızlar birçok görev için kullanılır ve neredeyse hepsi vücut sıvılarıyla teması içerir. Enfeksiyon olasılığını azaltmak için, cımbız her kullanımdan sonra temizlenmelidir.
Genel temizlik için tüm aleti bir miktar antibakteriyel el sabunu ve ılık suyla yıkayın.
Ardından, uç kısmını alkolle ovun veya alkole batırılmış bir pamuklu çubuk ile ovun. Makyaj malzemelerini ne sıklıkla yenilemelisiniz?

5- Manikür ve Pedikür aletleri

Araçlar, kir, bakteri ve vücut sıvılarıyla temas ettiği için, manikür ve pedikür araçlarından gelen enfeksiyonlarla ilgili kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Doğru temizlik önemlidir.
Her kullanımdan sonra ahşap çubuklar ve pamuklu bezler gibi tek kullanımlık nesneleri imha ediniz. Metal aletler, ulaşılması güç bölgelere girmek için eski bir diş fırçası kullanarak sıcak su ve antibakteriyel sabunla yıkanmalı ve her kullanımdan sonra kenarları alkol ile temizlenmelidir.
Ayak parmakları ayırıcıları veya tırnak fırçaları gibi plastik veya sentetik malzemeler ovucu alkol ile silinmelidir.
Aletlerin tamamen kuru ve temiz bir kapta muhafaza edildiğinden emin olun. Kirli aletleri hava geçirmez bir plastik torbaya veya kaba bırakmayın, çünkü bu bakterilerin büyümesini teşvik edebilir. Makyaj temizliği hakkında bilmeniz gereken 10 şey

6- Saç düzleştiriciler

Bir parça pamuğu alkolle ıslatın ve saça temas eden kısımları temizleyin. Temiz, nemli bir bezle ve ardından yumuşak ve kuru bir bezle silin.

7- Saç fırçaları, taraklar ve saç aksesuarları

Saç fırçaları ve tarakların yüzeylerinde çok miktarda yağlı kir, ölü deri ve saç toplanır. Onlar temizlenmezse, tüm bunlar saçınıza geri döner.
İlk önce mümkün olduğu kadar çok saçı fırçadan çıkarın veya parmaklarınızla tarak yapın veya cımbızla çıkarın.
Daha sonra, fırçayı veya tarağı, biraz şampuanla yıkayın. Su dolu bir kapta, fırça ile tarağı en az on beş dakika süreyle bekletin. Son olarak, eski bir diş fırçasıyla kalanları çıkarın.
Ilık suyla iyice durulayın ve temiz bir havluyla kurumaya bırakın.

8- Aynalar

Bir parça amonyak ve bir parça suyu bir sprey şişesinde karıştırarak kendi cam temizleyicinizi yapın. Aynaya püskürtün ve tüy bırakmayan bir bezle temizleyin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.