Metal Tencere ve Tavalarını Doğal Yolla Temizleyin

0

Metal, tencere, tava ve tepsiler bir süre sonra yeni aldıkları gibi parlak görünmeyebilir. Ayrıca yanan yemek kalıntıları üzerlerinden siyah lekeler oluşturur. Bu lekeleri çıkarmak için sert kimyasallar içeren temizleme ürünleri kullanabilirsiniz. Ancak bu lekeleri doğal yollardan yok etmek istiyorsanız, bu yazımızı okuyup, evde ilk denemeyi yapabilirsiniz. Tencere, tava ve tepsilerin ilk günkü gibi olduklarını göreceksiniz. Yanmış tence ve tavaları ovmadan temizleyin

İhtiyacınız olacak malzemeler:

1/2 su bardağı karbonat tozu

1 tatlı kaşığı sıvı bulaşık sabunu

1 ila 2 çorba kaşığı hidrojen peroksit

Sert bulaşık süngeri

Yapılışı:

Karbonat tozu, bulaşık deterjanı ve hidrojen peroksit’i (oksijenli su) küçük bir kap içinde iyice karıştırın. Karışım sonucunda elinizde krema benzeri bir bir temizlik ürünü çıkacaktır. Eğer krema kıvamından daha koyu olduysa içine biraz daha hidrojen peroksit ekleyebilirsiniz. Tenceredeki deterjan kokusu nasıl giderilir?

Temizlik ürününüz hazır olduğunda temizlemek istediğiniz tencere, tava veya tepsinizi alın ve krema kıvamındaki ürünü üzerine iyice yayın. Bir kaç dakika boyunca bekleyin. Karışım metal ürünlerdeki birikmiş ve yanmış tüm kirleri yavaş yavaş yok edecektir.

Ardından tencere, tava veya tepsinizi lavabonun içine koyun ve sert bulaşık süngeriyle ovun. Kirlerin ve siyah yanmış yemek kalıntılarının ne kadar kolay bir şekilde çıktığını göreceksiniz.

Tencere, tava veya tepsinizi yıkayın ve durulayın. İlk günkü gibi temiz ve parlak olduğunu göreceksiniz. Kızartma tavalarındaki yanmış yağlar nasıl temizlenir?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.