Mum Kalıntılarını Nasıl Temizleyebilirsiniz?

0

Mumlar bir ortamı romantikleştirmek için harikadır, sıcak ve loş bir ortam yaratırlar. Ancak ertesi gün kurumuş mum kalıntılarının masanıza, halınıza ya da parkelerinize damladığını görmek canınızı sıkabilir. Büyük mum parçaları kolayca çıkabilir ama küçük kalıntıları çıkarmak zordur. Neyse üzülmeyin, o kalıntılardan nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

Mum kalıntılarını çıkarmak için 2 yöntemden bahsedeceğiz.

1. Soğuk Yöntem

Lekenin, kalıntının üzerine buz koyun ve kalıntının iyice donmasını bekleyin. Sonra kalıntının olduğu zemini çizmeyecek kredi kartı gibi ince bir cisimle kazıyabilirsiniz. Donduktan sonra kazımanın ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Su mumları nasıl yapılır?

2. Sıcak Yöntem

Saç kurutma makinesi ile mum kalıntısının iyice erimesini sağlayın ve bir bez ile silin. İşte bu kadar basit. Kahve kokulu mumları yapabilirsiniz

Bir diğer sıcak yöntem ise, ütü! Eğer mum kalıntısı masa örtüsündeyse, mum kalıntısı olan tarafa bir gazete koyun ve diğer taraftan ütüleyin. Mum kalıntısının gazeteye yapıştığını göreceksiniz. İşte bu kadar kolay! Mobilyalara damlayan mumlar nasıl çıkarılır?

Güzel ve romantik günler dileriz! 🙂

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.