Musluklar Nasıl Parlar?

0

Temizlikte pek çok detayın kusursuz olmasını isteyen bayanlar için muslukların genel görünümü de oldukça önemlidir. En çok temas edilen mutfak ve banyo musluklarının her daim parlak kalması ve su lekesi olmaması için kalıcı temizlik yöntemleri son derece etkilidir. Her evde bulunan ufak malzemeler musluk parlatma konusunda şaşırtıcı sonuç elde etmeyi sağlamaktadır.

Limon Kabuğu İle Musluk Parlatma Yöntemi

Doğal temizlik yöntemlerinin artık piri olmuş olan pek çok bayan limonun ev temizliğindeki önemini kanıksamış durumdadır. Doğal bir temizlik malzemesi olan limon, aynı zamanda çelik muslukların parlamasını ve elde edilen parlaklığın uzun süre kalıcı olmasını sağlamaktadır. Salata ve çorbalarda kullandığımız limon kabuğunun iç kısmı ile muslukları ovarak anında muslukların parladığı görülebilir. Ayrıca limonun asidik yapısı musluklarda oluşan kireçlerin kolayca çıkmasını da sağlamaktadır. Limon ile musluk temizliğinin daha etkili olması için direkt olarak limonun suyunu sıkarak uygulamak inatçı kirlerinde zahmetsizce temizlenmesini sağlayacaktır.

Kabartma Tozu İle Musluk Parlatma Yöntemi

Muslukların mat ve su lekesi olmasından şikayetçi olan bayanların tercih edebilecekleri etkili ve ekonomik musluk parlatma yöntemlerinden bir diğeri de kabartma tozudur. Sadece kek ve kurabiye kabartma işine yaramayan bu malzemeyi kullanılmayan bir diş fırçasına dökerek muslukları temizlemek tertemiz ve ışıl ışıl bir musluk sahibi olmayı mümkün kılacaktır. Kabartma tozu ile musluk parlatma işini yaklaşık 10 dakika boyunca uygulayarak sonucun kalıcı olması sağlanabilir.

Bulaşık Makinesi Parlatıcısı İle Musluk Parlatma

Bulaşık makinesinde yıkanan bulaşıkların parlamasında önemli bir yere sahip olan parlatıcı ürünler çelik musluk gibi eşyalarında parlak görünmesine yardımcı olmaktadır. Bulaşık makinesi parlatıcısı süngerin sert olmayan kısmı ile musluklar temizlendiğinde muslukların parlak görünmesi kaçınılmaz olmaktadır. Üstelik bu musluk parlatma yöntemi diğer yöntemlere nazaran parlaklığın daha dayanıklı kalmasını sağlayan bir yöntemdir. Az miktar parlatıcının deterjan gibi köpürür formülde olması ise muslukları parlatma ve temizleme işleminin derinlemesine olmasına katkı sağlamaktadır. Bulaşık makinesi kullanan her bayanın evinde bulundurması muhtemel olan bu ürün ile muslukların adeta yeni almış gibi görünmesini sağlamak oldukça kolay ve uygun fiyatlıdır.

Sirke İle Musluk Parlatma Yöntemi

En etkili deterjanların bile geçici çözüm sağladığı musluk temizliğinde beyaz sirke etkisi ve pratikliği ile her bayanın bilmesi gereken bilgilerden biridir. Evde bulunan beyaz sirkeyi boş bir sprey şişeye doldurup mat görünen musluklara püskürtmek parlak musluklara sahip olmanın ilk aşamalarından biridir. Bir süre beklettikten sonra sünger yardımıyla sirkenin etkisini göstermesi sağlanır. Son derece kolay olan bu yöntem evinde mutlaka sirke olan herkesin bilmesi gereken bir bilgidir. Mutfak ve banyo temizliğinin kararmış musluklar nedeniyle gölgede kalmasını istemiyorsanız kimyasal içerikli deterjanlar yerine sirke ve limon gibi malzemeler daha etkili ve zararsız seçeneklerdir.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.