Musluklarınızı Doğru Temizlemeyi Biliyor musunuz?

0

Lavabolarınızı her gün temizliyorsunuzdur. Ancak temizlik yaparken ihmal edilen yerlerden biri de musluklardır. Muslukların üstünün temizlenmesinden bahsetmiyoruz. Musluk ağızlarının da da sık sık temizlenmesi gerekiyor. Sürekli olarak su akışı olduğu için musluk ağızlarının temizlenmesi önem taşır. Bu yazıda musluk ağızlarının nasıl temizlenmesi gerektiğini anlatacağız. Eşyalarınızı bozan 9 aşırı temizliklik hataları

Tabi musluk ağızlarının temizlenmesi için sert kimyasallar kullanabilirsiniz. Ama biz sizlere kimyasallar kullanmadan temizlenme yapılmasını öneriyoruz.

Musluk ağızlarında kullanıma bağlı olarak bir süre sonra sert su birikintisi ve küf oluşmaya başlar. Bunun için eski bir diş fırçasını kullanın. Diş fırçasını karbonatın içine batının ve musluk ağzını fırçalayın. 5 dakikada yapabileceğiniz 8 temizlik tüyosu

fırçalamanın ardından musluğu açın ve ağzın iyice temizlenmesine yardımcı olun. Musluk ağzını dezenfekte etmek isterseniz o zaman sirke kullanmanız iyi olacaktır. Bir kabın içine sirke dökün ve musluk basını içine sokun. Öncesinden karbonat ile ovduğunuz için sirke ile temas ettiğinden köpürme olacaktır. Asla karıştırılmaması gereken temizlik ürünlerini biliyor musunuz?

5 dakika kadar musluk ağzı sirke içinde kaldığında tüm bakterilerden arınmış olacaktır. Musluk ağzını temizledikten sonra yine karbonat yardımıyla musluğun tüm detaylı bölümlerini fırçalayın. Ardından durulama yapmanız yeterli olacaktır. Son olarak mulsuk üzerine sirke dökerek dezenfekte edip temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.