Mutfağınız İçin Etkili Doğal Yağ Çözücü

0

Narenciye kabukları ve sirke. Yağlı mekanları temizlemek için bu iki maddeyi kullanmanız yeterli olacaktır. Bu inanılmaz temizleyici hem yağları söküp atacak hem de temizlenen alanların çok güzel kokmasını sağlayacaktır. Yağlı alanları temizlemek için gerçekten başka hiçbir katkı maddesine ihtiyacınız olmayacaktır. Tavalardaki yanmış yağlar nasıl temizlenir?

Gerekli olan malzemeler

2 su bardağı limon kabuğu ve portakal kabuğu

1 karıştırma kabı

2 su bardağı beyaz sirke

Küçük sprey şişesi

Yapılışı:

Sprey temizleyici tabanını oluşturmak için cam kabın içine portakal ve limon kabuklarını yerleştirin. Bunun için portakal ve limonları sadece soymanız yeterli olacaktır. Kabukların bıçakla küçük parçalar haline getirebilirsiniz. Ardından üzerine sirke dökün ve ağzı kapanan bir kap içinde bir hafta boyunca serin ve karanlık bir yerde bekletin. Duvara sıçrayan yağlar nasıl temizlenir?

Turunçgil kabukları limonen içerir. Sirke gibi asit üretir. Sirke de etkili asitik bulunduğundan bakterileri ve mikropları öldürür. Aynı zamanda evinizin hemen hemen her köşesini temizleye yardımcı olan doğal bir çözümdür. Hazırladığınız ev temizleyicisini sprey şişesine koyarken zorlanabilirsiniz. Ancak daha sonra üzerine sirke ilave ederek yeniden kullanabilirsiniz,.

Hazırladığınız bu temizleyiciyi mutfak tezgahı, ahşap mobilya veya banyolarınızın temizlenmesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Narenciye kabuğundan yapılan 9 ev temizleyicisi


Paylaş.

About Author

Comments are closed.