Mutfağınızdaki Yağlı Yüzeylere Doğal Temizlik

0

Ocakta ne pişirirseniz pişirin bir şekilde etrafa yağ sıçraması oluyor. Özellikle yaz aylarında kızartmalar daha fazla oluyor. Bu durumda da mutfağınızda sürekli yağ temizlemek zorunda kalıyorsunuz. Mutfağınızdaki yağları temizlemek için kimyasal bulunan piyasadaki temizleyiciler yerine kendiniz doğal ve etkili yağ temizleyici yapabilirsiniz. Temizlik için konstre narenciye yağı nasıl yapılır?

  • Narenciye Yağ Temizleyici
    Bu basit formülün bir araya getirilmesi daha kolay olamazdı ve harika çalışıyor. Ana yağ temizleyici madde, limon esansiyel yağıdır. Limon, yağı çıkaran, temizlemeye ve dezenfekte etmeye yardımcı olan limonen denilen bir bileşiğe sahiptir. Eklenen temizleme gücü için biraz karbonat ve kastil sabunu ile kombine edildiğinde, limon yağı büyük bir yağ giderici sprey ve her türlü yağlı karışım için mükemmel temizleyici haline dönüşür! Yağlı fırın camı nasıl temizlenir?

Malzemeler:

2 su bardağı ılık su
2 yemek kaşığı karbonat tozu
2 çay kaşığı kastil sabunu
20 damla limon esansiyel yağı

Tüm malzemeleri bir sprey şişesinde karıştırın.

Yağlı yüzeylere spreyle karışımı sıkın ve nemli bir havluyla silin (mikrofiber harika çalışır!) Yüzey temizlendikten sonra kuru bir mikrofiber bezle parlatın.
Bu temizleyiciyi mutfağınızda her yerde kullanabilirsiniz. Ocaktan, fırına, tezgahtan fayanslara kadar her yeri silebilirsiniz. Temizliğinin yanısıra kokusu da sizi mutlu edecek. Mutfağınızda her gün temizlenmesi gereken 5 şey


Paylaş.

About Author

Comments are closed.