Mutfakta İşinize Yarayacak 5 Pratik Bilgi

0

İsimsiz Baharatlıklar

Baharatlıklarınızda neler olduğunu karıştırmamak ve tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için baharat ambalajlarındaki yazıları kesip baharatlığınıza yapıştırabilirsiniz. Belki sonuç çok şık olmayabilir, ama teoride gerçekten başarılı.

Yanmayan Ocak Gözü

Gazı açıp otomatik çakmağı art arda çıtlatsanız da yanmayan bir göz varsa, çok fazla üstelememekte fayda var. Bu sorunun çözümü için elbette teknik servisten yardım alabilirsiniz ama bizim tavsiyemiz geçici bir süre çözüm isteyenler ve ocağı yakacak bir çakmağı ya da kibriti olmayanlar için.

Eğer ocağınızda böyle bir sorun varsa başka bir gözü yakın ve bir tane spagetti çubuğunu ateşe tutarak tutuşturun. Yakmak istediğiniz gözün gazını açıp spagettiyi tuttuğunuzda anında sorun çözülecektir.

Saklama Kabı İhtiyacı

Kapalı bir kaba ihtiyacınız varsa yardımınıza iki adet pet şişe koşabilir. Pet şişelerin üst kısımları kesilir ve bir tanesine üstten dikine çok küçük bir kesik atılır. Kesik atılan taraf içe geçecek şekilde kapalı bir saklama kabınız hazır oldu bile.

Tezgahtaki Yemek Tarifleri Kitabı

Yemek tarifleri kitabından yardım alırken kitabın sinir bozucu bir şekilde kapanıp durması, ya da tezgahın üzerinden una ve yağa bulanması şevkinizi kırabilir. Bunun için kıskaçlı bir elbise askısını tezgahın üzerinde bir yere asıp kitabı da istediğiniz sayfalar açık kalacak şekilde bu askıya tutturduğunuzda, sorun oldukça basit bir şekilde çözülecektir.

Kaynayan Tencereden Su Taşması

Kaynamayla birlikte tencereden dışarıya taşan suyun önüne geçmek için tencerenin başında nöbet tutmaya gerek yok. Tahta bir kaşığı tencerenin üzerine kapak gibi yerleştirdiğinizde şaşırtıcı bir şekilde suyun taşmadığına şahit olabilirsiniz. Tereddütleriniz varsa denemekten zarar gelmez değil mi?

“Tüyolar güzel ama kafamda bazı soru işaretleri kaldı” derseniz, bir de videoya ve yapılışlarına göz atın isterseniz.


Share.

About Author

Comments are closed.