Nane Yetiştirmeniz İçin 7 Neden

0

Nane, yetiştirilmesi en kolay bitkilerden biridir ve kullanımı da çok yönlüdür. Henüz nane yetiştirmiyorsanız, başlamak için şimdiden daha iyi bir zaman yoktur. Aşağıda nane yetiştirmek için 7 neden bulacaksınız , böylece bu küçük tatlı bitkinin size sunduğu her şeyi görebilirsiniz. Nane yağı en çok nasıl kullanılıyor?

1. Naneyi bedava veya ucuza alabilirsiniz
Nane, suya koyduğunuz kesimlerden kök salar. Yani aldığınız naneyi suda bekletin ve kök salınca dikin bu kadar.

2. Nane çok kolay yayılır!
Nane diktiğiniz zaman ne kadar hızlı yayıldığına şaşıracaksınız. Gerçekten paranın karşılığını size bitki patlaması olarak verir ve hızlı bir şekilde çıplak bir alanı kapsayabilir. Yayılan bitkileri istiyorsanız nane, listenizin en üstünde olmalıdır. Nane yağı nasıl yapılır?

3. Nane kış ayları için korunabilir
Kış boyunca parmaklarınızın ucunda nane olması ne kadar güzeldir Nane yapraklarını kurutup ezebilir, hatta öğütebilir ve naneyi dondurabilirsiniz. Kendi DIY nane özünü bile yapabilirsin! Nane kuruduğunda veya dondurulduğunda aylarca iyi kalır. Bu da otlar ile yemek yapmayı sevenler için mükemmeldir.

4. İçeceklerinize ve tatlılarınıza nane ekleyebilirsiniz
Nane yetiştirmenizin bir diğer nedeni de çay ve limonata gibi içecekleri ve hatta kek ve dondurma gibi tatlıları gerçekten artırabilecek tatlı bir lezzet sunması. Çeşitli salatalarınızda taze nane veya hatta marine edilmiş tariflerde kullanın. Nane şekeri hazırlayın veya kendi ev yapımı nane çayınız için yaprakları kurutun!

5. DIY projelerinizde nane kullanın
Ev yapımı güzellik ve temizlik ürünlerinde bile kullanabilirsiniz. Nane ile yapabileceğiniz bazı ürünleri tıklayarak okuyabilirsiniz. Nane sabunu yapımı tarifi

6. Saksıda nane büyüyebilir
Çok büyük yere gerek yok. Nane saksıda kolayca yetiştirilebilir ve genellikle geniş bir bahçeniz olsa bile bu şekilde yetiştirmeniz önerilir. Nane, yeraltındaki kökleri ile çok kolay büyür. Her tarafa yayılmasını istemiyorsanız saksıda büyütün.

7. Nane evcil hayvanlar ve çocuklar için güvenlidir
Bazı bitkiler evcil hayvanlar ve çocuklar için sorun yaratabilirken, nane onlardan biri değildir. Hayvan ve çocuk dostudur nane. Ayrıca bahçenizdeki bazı zararlı türlerini kovmanıza da yardımcı olabilir. Nane, bütün ailelerin büyütebileceği mükemmel bir yumuşak bitkidir. Nane çayının 9 etkileyici faydası


Paylaş.

About Author

Comments are closed.